SPORTTyszowce

SPORTY WALKI Zawodnicy z Tyszowiec w Japonii i Estonii

Kolejny udany start na Mistrzostwach Europy mają za sobą zawodnicy z Miejskiego Klubu Sportowego Pogoń Tyszowce.
W Estonii podczas Mistrzostw Europy Młodzików i Kadetów w Sumo zawodnicy z Tyszowiec wywalczyli dwa medale i VII miejsce.

[print_gllr id=1620]
W kategorii wagowej do 70 kg srebrny medal zdobył Adam Gardzioła, w kategorii wagowej do 85 kg brązowy medal zdobył Jakub Antoszewski i VII lokatę w kategorii wagowej do 35 kg wywalczył Adrian Rudnik.
Mistrzostwa Starego Kontynentu udowodniły, że zawodnicy z Tyszowiec przynależą do europejskiej czołówki. Gdy Adam, Adrian i Jakub walczyli o medale w Estonii, najlepszy zawodnik Pogoni uczestniczył w tygodniowym zgrupowaniu sportowym w Japonii. Podczas zgrupowania Jakub Darmochwał trenował codziennie z Japończykami poznając arkana sumo oraz zwiedzał Japonię i poznawał jej kulturę i zwyczaje. Zgrupowanie było zakończone turniejem, którym Jakub zdobył brązowy medal.
Trener Daniel Chwastek: bardzo jestem zadowolony ze startu moich podopiecznych w Estonii. Jakub i Adam już wcześniej zdobywali medale na Mistrzostwach Europy, ten start tylko nas utwierdził, ze idziemy dobrą drogą i wciąż liczymy się w Europie. Jeśli chodzi o Adriana to pojechał on po naukę. Jest najmłodszym zawodnikiem w tej stawce i musiał zapłacić tzw. Frycowe. Bardzo mnie cieszy to, że Polski Związek Sumo stawia na Jakuba Darmochwała i umożliwił mu udział w tygodniowym szkoleniu w Japonii.
Obecnie zawodnicy przygotowują się do turnieju zapaśniczego, który odbędzie się w najbliższa sobotę w Białołęce.

mat. nadesłany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *