SUSIEC Kontrole na obozach harcerskich

23 lipca policjanci i strażacy przeprowadzili kontrole obozu harcerskiego ZHP Chorągiew Łódzka. Obozowisko znajduje się w miejscowości Nowiny pow. tomaszowski. Przy okazji tej wizyty funkcjonariusze zwrócili szczególną uwagę na bezpieczeństwo znajdujących się tam harcerzy.

Wspólna kontrola obozowiska harcerskiego przebiegła bardzo sprawnie, policjanci i strażacy nie dopatrzyli się nieprawidłowości. Spotkanie to było dobra okazją, aby przypomnieć młodzieży o zachowaniu bezpieczeństwa podczas wypoczynku w lesie. Dzielnicowy przybliżył topografie terenu, omówił dokładnie jak się zachować w razie zgubienia się w lesie. Omówione zostało jak zachować się nad woda bo jak sami harcerze mówili, mają w planach wymarsz nad zalew do Majdanu Sopockiego, gdzie znajduje się  kąpielisko. Koło setki dzieci w wieku od 12 do 16 lat wysłuchało krótkiej pogawędki  na temat dopalaczy i narkotyków. Uczestnicy obozu mogli wypróbować narkogogle i alkogoglę, zobaczyć jak widzi człowiek po alkoholu i zażyciu narkotyków. Jak powiedziała jedna z dziewczyn, uczucie było okropne.

Strażacy pokazali i opowiedzieli o pierwszej pomocy, harcerze mogli poćwiczyć na fantomie resuscytację. Oczywiście jak zawsze nie zabrakło wozów bojowych jak ze strony Straży Pożarnej tak ze strony Policji był radiowóz służący do obsługi wypadków.

mat. KPP w TL

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.