SUSIEC Oszukany na 2 tysiące

Na 2 tysiące złotych został oszukany 23-latek z gminy Susiec, który za pośrednictwem serwisu ogłoszeniowego chciał sprzedać felgi aluminiowe do samochodu. Potencjalny kupiec podczas korespondencji podstępem wyłudził od sprzedającego dane w postaci loginu i hasła do bankowości internetowej. Przechwytując takie dane przestępca uzyskał nieograniczony dostęp do konta bankowego 23-latka. Apelujemy o nie wchodzenie w linki z niepewnych źródeł!

23-latek zamieścił ogłoszenie dotyczące sprzedaży felg aluminiowych na jednym z popularnych serwisów ogłoszeniowych. Następnego dnia otrzymał wiadomość od osoby zainteresowanej zakupem.  W celu sfinalizowania transakcji, kupujący przesłał link łudząco przypominający stronę firmy kurierskiej, za pośrednictwem której miały zostać wysłane felgi. 23-latkowi po kliknięciu w link wyświetlił się komunikat o konieczności podania danych do bankowości internetowej w postaci loginu i hasła, które wpisał w formularzu. Gdy zorientował się, że padł ofiarą oszustwa, z jego konta wypłacono blikem 2 tysiące złotych.

Apelujemy o zachowanie czujność podczas korespondencji z nieznajomymi oraz podczas korzystania z bankowości internetowej. Pod żadnym pozorem nie przekazujmy nikomu danych służących do logowania oraz danych z kart bankomatowych. Udostępniając osobom trzecim takie dane możemy paść ofiarą oszustów. Nie dajmy się oszukać! Nie wchodźmy w linki z niepewnych źródeł!

KPP w Tomaszowie Lubelskim

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.