Na sygnaleSusiecTomaszów Lubelski

SUSIEC Podczas sprzedaży internetowej stracił prawie 3 tys. zł

35-latek stracił prawie 3 tysiące złotych podczas internetowej sprzedaży marynarki. Oszust podszywający się pod serwis ogłoszeniowy Vinted, przesłał link do rzekomego odbioru płatności, w który mężczyzna klikną i zgodnie z instrukcją wpisał dane z karty płatniczej. Oszuści uzyskali dostęp do bankowości elektronicznej i wypłacili z konta 35-latka pieniądze. Apelujemy o ostrożność w sieci!

Wczoraj do tomaszowskiej komendy zgłosił się 35-letni mieszkaniec gminy Susiec, który padł ofiarą oszustwa podczas internetowej sprzedaży marynarki. Mężczyzna stracił z konta bankowego prawie 3 000 zł.  

Oszust podszywający się pod serwis ogłoszeniowy Vinted przesłał 35-latkowi wiadomość odnośnie nowej sprzedaży z podanym linkiem w który mężczyzna klikną. W celu „odbioru środków” konieczne było podanie danych z karty płatniczej. 35-latek postępował zgodnie z instrukcją i po chwili otrzymał komunikat, że z jego rachunku zostały pobrane pieniądze. Mężczyzna natychmiast opuścił stronę na której się zalogował, jednak nie uchroniło to jego pieniędzy przed oszustami. Łącznie z jego konta wypłacono prawie 3 000 zł.

Przypominamy o zachowaniu ostrożności podczas internetowych transakcji finansowych. Nigdy nie korzystajmy z linków podsyłanych przez nieznajomych. Pamiętajmy, że logując się na fałszywą stronę i wpisując swoje dane umożliwiamy oszustom wykonywanie różnych operacji bankowych na naszych kontach. Korzystajmy tylko z oficjalnych stron banków.

KPP w Tomaszowie Lubelskim

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *