SUSIEC Policjanci na spotkaniu Klubu Seniorów

W ramach działań profilaktycznych, funkcjonariusze tomaszowskiej komendy uczestniczyli w spotkaniu z seniorami. Podczas spotkania zwrócono uwagę na bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz oszustwa, na które narażeni są seniorzy. To kolejne działania policjantów na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa osób starszych.

   Tomaszowscy policjanci realizując działania profilaktyczne „Bezpieczny Senior”, spotkali się z seniorami w Gminnym Ośrodku Kultury w Suścu. Głównym celem spotkania było uwrażliwienie seniorów na sytuacje, w których można stać się ofiarą przestępstwa i przekazanie informacji jak postępować w przypadku zagrożenia. Przybliżona została Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, jako przydatne jest narzędzie w codziennym życiu.

 Podczas spotkania policjanci edukowali seniorów jak ustrzec się przed oszustami, którzy często osoby starsze i samotne wybierają jako swoje ofiary. Przypomnieli metody jakie najczęściej stosują oszuści, w tym m.in. „na wnuczka”, „pracownika socjalnego”, policjanta”,  a także ostatnio często spotykanych fałszywych smsach.

  Nie zabrakło również informacji na temat problematyki bezpieczeństwa osób starszych jako uczestników ruchu drogowego. Policjanci przypomnieli o obowiązku używania elementów odblaskowych przez niechronionych uczestników ruchu po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym oraz o podstawowych zasadach poruszania się pieszych. Na zakończenie spotkania, policjanci przekazali uczestnikom elementy odblaskowe.

mat. KPP w Tomaszowie Lubelskim

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!