TARNOSZYN Uczniowie w komendzie

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Tarnoszynie mogli z bliska zobaczyć pracę policjantów. Oczywiście jak zawsze największym zainteresowaniem cieszyła się strzelnica i jak zwykle padło pytanie od chłopców, czy będą mogli postrzelać.

13 czerwca w tomaszowskiej komendzie gościli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Tarnoszynie. Duża grupa dzieci zwiedzała komendę. Największym zainteresowaniem cieszyła się strzelnica i jak zwykle padło pytanie od chłopców, czy będą mogli postrzelać. Przewodnik psa opowiedział o tresurze policyjnego psa i o tropieniach w jakich miał okazje uczestniczyć. Pokazał też kilka prostych komend, które Carlos wykonał precyzyjnie. Opowiedział na czym polega trudna praca psów policyjnych, które regularnie przechodzą szkolenia i egzaminy. Następnym punktem w programie była pogawędka z Policjantem Ruchu Drogowego i wejścia do radiowozu. Uczniowie zobaczyli również salę gimnastyczną i siłownię, w której policjanci dbają o swoja kondycję fizyczną, potrzebną na co dzień w ich ciężkiej pracy.  Nie mogło się obyć bez wizyty w pomieszczeniach technika kryminalistyki.

Na koniec policjantka mł. asp. Wioletta Myszczyńska zachęcała dzieci do wzięcia udziału w konkursie filmowym „ filmowy przeWodnik” „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Omówiła zasady bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą. Podała podstawowe zasady właściwego postępowania w przypadku wystąpienia różnego rodzaju zagrożeń, tak aby bezpiecznie spędzać wakacyjny czas. Aby lepiej zapamiętać informację jakie im przekazała zostały rozdane ulotki, w których w telegraficznym skrócie są opisane niebezpieczne sytuacje i jak się zachować aby im zapobiec. Na pamiątkę każde z dzieci dostało odblask.

mat. KPP w TL

 

One thought on “TARNOSZYN Uczniowie w komendzie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.