Telatyn

TELATYN W trosce o zdrowie

Uczniowie klasy III ze Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Telatynie biorą udział w ogólnopolskim konkursie, będącym częścią programu edukacyjnego Porcja Pozytywnej Energii, którego głównym celem jest propagowanie wśród dzieci, ich rodziców i nauczycieli zasad zdrowego odżywiania, aktywnego stylu życia oraz nauki dostarczania organizmowi energii niezbędnej do prawidłowego rozwoju i dobrego samopoczucia a pochodzącej z naturalnych źródeł.
Organizatorem konkursu jest CRISPY NATURAL sp. zoo. sp. k. z siedzibą w Kaliszu.
Zadanie konkursowe, które już wykonali polegało na przygotowaniu przez klasę pracy o tematyce społecznej: „Nawyki żywieniowe, aktywność fizyczna i zdrowie w proekologicznym środowisku” w jednej z trzech technik konkursowych: Film, Wydarzenie lub Wydarzenie Typu Land Art. Trzecioklasiści ze Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Telatynie przygotowali Wydarzenie Społeczne Typu Land Art. W początkowej fazie przygotowań pomogli im rodzice, którzy wykonali z drutu postać ludzką. Następnie uczniowie pod kierunkiem wychowawczyni, przygotowaną postać przekształcili w mężczyznę podzielonego na dwie części: zdrową i chorą.
Włosy zrobili z sizalu i otuliny do rur, usta z kolorowych zakrętek, serce zdrowe i chore oraz raka płuc.
W jednej ręce umieścili tacę ze zdrowymi produktami, zaś w drugiej te, które szkodzą zdrowiu. Tak przygotowaną pracę zaprezentowali 30 marca br. przed Urzędem Gminy w Telatynie. W spotkaniu tym uczestniczyli uczniowie, Wójt Gminy Telatyn – Elżbieta Stąsiek-Witkowska oraz Sekretarz Gminy – Mieczysław Szaruga, którzy zachęcali zebranych do ruchu (karate, ćwiczenia, gra w piłkę nożną) oraz zachowań proekologicznych. Niezaprzeczalnie wydarzenie to wzbudziło duże zainteresowanie zarówno w środowisku lokalnym Telatyna jak też wśród uczniów w szkole.
mat. UG w Telatynie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *