TOMASZÓW „Bezpieczne ferie” tematem przewodnim spotkania profilaktycznego

W ramach akcji ,,Bezpieczne ferie” policjanci spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 w Tomaszowie Lubelskim oraz z dziećmi oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Podhorcach. Mundurowi opowiadali, jak bezpiecznie spędzać wolny czas podczas ferii zimowych. Przestrzegali przed zabawami na zamarzniętych akwenach wodnych i zjeżdżaniu na sankach w pobliżu dróg.

W trosce o bezpieczny wypoczynek podczas ferii zimowych tomaszowscy policjanci spotkali się z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Tomaszowie Lubelskim oraz dziećmi oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Podhorcach. Podczas prowadzonej pogadanki funkcjonariusze przestrzegali uczniów przed niebezpiecznymi zachowaniami, które mogą zdarzyć się w trakcie zimowych zabaw, podczas zjeżdżania na sankach w pobliżu dróg, podczepiania sanek do samochodów czy ślizganiu się po zamarzniętych zbiornikach wodnych. Policjantka uświadamiała również dzieci na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich w przypadku łamania przez nich przepisów.

Policjant z Wydziału Ruchu Drogowego przekazał dzieciom szczególnie ważne informacje i porady dotyczące zasad bezpieczeństwa na drodze i korzyściach wynikających z noszenia odblasków, które mają realny wpływ na nasze bezpieczeństwo.

mat. KPP w Tomaszowie Lubelskim

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.