TOMASZÓW „Bezpieczny na drodze” – lekcja z policjantką

Tomaszowscy policjanci spotykają się z dziećmi w ramach prowadzonych akcji profilaktycznych. W związku z panującą sytuacją epidemiologiczną, z inicjatywy mundurowych tradycyjne spotkania zmieniły się w zdalne prowadzenie zajęć profilaktycznych. Lekcja przygotowana przez policjantkę Ruchu Drogowego dotyczyła między innymi zagrożeń w ruchu drogowym.

Wychodząc naprzeciw bieżącej sytuacji w szkolnictwie, policjanci z Tomaszowa Lubelskiego wspólnie z dyrektorem Szkoły Podstawowej numer 2 w Tomaszowie Lubelskim uzgodnili, że także zajęcia o charakterze profilaktyczno –edukacyjnym przeniosą się na płaszczyznę internetową i lekcja poprowadzona zostanie online. Spotkanie to zostało przeprowadzone w klasie czwartej.

W trakcie zajęć uczniowie poznali przepisy ruchu drogowego. Funkcjonariuszka zwróciła uwagę co do stosowania zasad, będących gwarantem bezpieczeństwa podczas poruszania się na drogach. Poinformowała, jak ważne jest używanie elementów odblaskowych, które zwiększają widoczność.

W związku ze zbliżającą się wiosną, policjantka  omówiła zasady poruszania się rowerem, oraz o konieczności prawidłowego oświetlenia jednośladów. Zwróciła także uwagę na korzyści ze stosowania kasków ochronnych, który realnie mają wpływ na ratowanie ludzkiego życia podczas wypadków.

Uczniowie z dużym zaciekawieniem uczestniczyli w spotkaniu a także zadawali wiele pytań dotyczących takich zachowań, aby uniknąć konfliktów z prawem.

starszy aspirant Agnieszka Leszek

mat. KPP w TL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.