Na sygnaleTomaszów Lubelski

TOMASZÓW Cała rodzina była zastraszana, dlatego milczała w obawie przed agresorem

42-latek z pow. tomaszowskiego usłyszał zarzuty znęcania się nad żoną, dziećmi i teściową. Agresor wyzywał, bił, izolował, a także groził żonie pozbawieniem życia. Do awantur dochodziło najczęściej wtedy, gdy był nietrzeźwy. Przestępstwo, którego się dopuścił zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Został już tymczasowo aresztowany!. Pamiętaj, że jeśli jesteś świadkiem przemocy w rodzinie – nie bądź obojętny – reaguj! Nasza interwencja może uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie!

Policjanci z tomaszowskiej komendy zostali wezwani na interwencję domową w jednym z mieszkań na terenie powiatu. Na miejscu okazało się, że 42 – letni mężczyzna wszczął awanturę, podczas której wyzywał i zakłócał spoczynek nocny swojej rodzinie.  Jakby tego było mało, groził żonie pozbawieniem życia. Mundurowi zatrzymali agresora i przewieźli do policyjnej celi.

Pokrzywdzona rodzina zdecydowała się opowiedzieć wszystko policjantom i złożyć zeznania. Okazało się, że 42-latek przez kilka ostatnich lat znęcał się nad swoją żoną, teściową i dziećmi. Zarówno trzeźwy, jak i będąc pod wpływem alkoholu bez powodu wszczynał z nimi kłótnie. Bezwzględnie wyzywał, poniżał, a także bił swoją żonę. Cała rodzina była zastraszana, dlatego milczała w obawie prze agresorem.

Zebrane przez śledczych materiały pozwoliły na przedstawienie 42 – latkowi zarzutu znęcania się. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Teraz za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Pamiętaj, że jeśli jesteś świadkiem przemocy w rodzinie – nie bądź obojętny – reaguj!

Nasza interwencja może uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie!

Agresor, znęcał się nad rodziną

aspirant Monika Ryczek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *