Na sygnaleTomaszów Lubelski

TOMASZÓW Chciał kupić ciągnik. Stracił ponad 40 000 złotych.

O zasadzie ograniczonego zaufania powinien pamiętać każdy kupujący za pośrednictwem internetu. Przekonał się o tym 54-latek, który na popularnym portalu społecznościowym chciał kupić ciągnik rolniczy. Po dokonanej transakcji kontakt ze sprzedającym został zerwany, a mężczyzna stracił ponad 40 000 złotych za traktor którego nie otrzymał. Apelujemy o ostrożność podczas zakupów w sieci!

W czwartek do tomaszowskiej komendy zgłosił się 54-letni mieszkaniec gminy Krasnobród, który zgłosił oszustwo w wyniku którego stracił ponad 40 000 złotych.

Mężczyzna na popularnym portalu społecznościowym znalazł atrakcyjną ofertę sprzedaży ciągnika rolniczego. Nawiązał kontakt ze sprzedającym i po ustaleniach dotyczących zakupu, zdecydował się na transakcję. 54-latek na adres mailowy otrzymał szczegółową ofertę i dane do przelewu. Sprzedający namawiał do wpłaty od razu całej kwoty, ponieważ traktor miał być sprowadzony z Hiszpanii, co wiązało się z dodatkowymi opłatami. 54-latek ostatecznie zgodził się na te warunki. Po wpłaceniu na wskazane konto bankowe ponad 40 000 złotych ogłoszenie z portalu zniknęło, a kontakt ze sprzedającym w krótkim czasie po transakcji został zerwany. Mężczyzna dopiero wówczas zorientował się, że padł ofiarą oszustwa.

Apelujemy o zachowanie ostrożności przy tego typu transakcjach. Rozsądek i ograniczone zaufanie podczas zawierania transakcji on-line uchronią nas przed niepotrzebną utratą pieniędzy. Oszuści często wywierają presję czasu, dlatego przy transakcjach internetowych dajmy sobie czas na przemyślenie oferty, nie podejmujmy zbyt pochopnych decyzji.

KPP w Tomaszowie Lubelskim

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *