EdukacjaNASZ PATRONATTomaszów Lubelski

TOMASZÓW Czytelnia u „Hałabały”

W ramach innowacji pedagogicznej i priorytetów ministerialnych na bieżący rok szkolny w Przedszkolu Samorządowym nr 5 im. Krasnala Hałabały w Tomaszowie Lubelskim odbywają się cykliczne spotkania z gośćmi, którzy czytają dzieciom książeczki.
W ostatnich dniach w grupie Skrzaty bajki czytały: pani Magdalena Kuczyńska – mama Maciusia, pani Katarzyna Beńko – mama Zuzi,  Oliwia Rajtak – siostra Wiktora.
W grupie Muchomorki bajkę czytała dzieciom pani A. Krawczyk – mama Leny. 16 marca 2016 roku w grupie Złote Rybki dzieci gościły panią Ewelinę Spodarek – mamę Mikołaja.
Sprawiła ona dzieciom niespodziankę, bo do wysłuchania przyniosła bogato ilustrowaną książeczkę w języku angielskim. Zanim dzieci wysłuchały bajeczki pt. „Dlaczego słoń ma trąbę” zapoznały się z jej bohaterami w formie ilustrowanych zagadek, nazywając ich w języku angielskim, a że były to zwierzątka więc miały możliwość utrwalenia nazw niektórych i poznania nowych.
Po wysłuchaniu bajki pani przeprowadziła zabawę mającą na celu rozpoznawanie zwierząt jak też zabawę ruchową ilustrującą piosenkę o słoniu.
Dzieci dostały również kolorowanki i naklejki w postaci zwierzątek, a wszystko tematycznie związane było z bajeczką. Należy dodać, że pani Ewelina jest nauczycielką języka angielskiego, więc spotkanie przeprowadzone w formie zabawy wzbogaciło wiedzę dzieci i dostarczyło im wiele radości.
Tomaszowski Portal Informacyjny sprawuje patronat medialny nad placówką.
mat. PS nr 5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *