TOMASZÓW Dzień Dziecka na sportowo w trójce

Ostatni piątek maja w Szkole Podstawowej nr 3 im. doktora Janusza Petera w Tomaszowie Lub. był dniem bez podręczników i zeszytów.

Nie dzwoniły szkolne dzwonki, nauczyciele nie pytali. Nie było sprawdzianów ani ocen… Po prostu tego dnia obchodziliśmy Dzień Dziecka. Uczniowie klas 4-8 czas wolny od lekcji spędzili na Orliku, biorąc udział w Spartakiadzie Szkolnej. Nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali i przeprowadzili różne konkurencje sportowe, w których spróbować swych sił mogły wszystkie dzieci. Klasowe drużyny piłkarzy i piłkarek, rozegrały turniej mini piłki nożnej. Były wyścigi rzędów, w których nie tylko liczył się czas, ale i spryt. A klasowi siłacze sprawdzili się w przeciąganiu liny. Rywalizacji sportowej towarzyszył doping kolegów i koleżanek z klasy oraz nauczycieli, którzy czuwali nad bezpieczeństwem dzieci, a także przestrzeganiem zasad fair play.
Emocje towarzyszące tej świetnej zabawie odrobinę ochłodziły lody z „Zimnej Zośki”, które ufundowała Rada Rodziców oraz orzeźwiające soczki zakupione przez sklepik szkolny. Na koniec dokonano podsumowania wyników i reprezentanci wszystkich klas odebrali z rąk dyrektora szkoły pana Leszka Kodymowskiego pamiątkowe dyplomy.
Szkoda, że Dzień Dziecka jest tylko raz w roku…

Życzymy Wam dzieciaki,
uśmiechu przez dzień cały
i lodów w niedzielę,
przyjaciół wspaniałych
i prezentów wiele!

(sp3)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.