TOMASZÓW Dzień Osób z Niepełnosprawnością w ZUS

Sięgnij po sukces” – to hasło tegorocznego Dnia Osób z Niepełnosprawnością w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Wydarzenie odbędzie się także w Tomaszowie Lubelskim.

Dzień Osób z Niepełnosprawnością” to coroczna ogólnopolska akcja. W tym roku w Tomaszowie odbędzie się 10 maja (w czwartek). Tomaszowski ZUS zaplanował kilka interesujących prelekcji i spotkań z ekspertami. Osoby z niepełnosprawnością w jednym miejscu uzyskają kompleksowe informacje o przysługujących im uprawnieniach i ulgach.

Spotkanie odbędzie się w siedzibie ZUS w Tomaszowie Lubelskim, przy ul. Jana Pawła II 6, w sali konferencyjnej na pierwszym piętrze (jest dostępna winda). Początek o godzinie 10.00.

Ekspert urzędu skarbowego wyjaśni, z jakich ulg i odliczeń od podatku dochodowego mogą skorzystać osoby z niepełnosprawnością. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie poinformuje o dofinansowaniach do sanatorium, usuwaniu barier architektonicznych i rehabilitacji. Będą też przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, którzy opowiedzą o zasadach udzielania pomocy przez OPS. Na koniec specjaliści z ZUS zaplanowali prelekcję o rentach i rehabilitacji dla ubezpieczonych.

W spotkaniu wezmą udział między innymi: Tomaszowskie Stowarzyszenie Amazonek, przedstawiciele Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Tomaszowie Lubelskim i Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Narządu Ruchu „Promyk”.

Współorganizatorem wydarzenia jest Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Małgorzata Korba/regionalny rzecznik ZUS w województwie lubelskim

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.