TOMASZÓW Głosowanie ruszyło! Wybierz projekt obywatelski

W poniedziałek (16 lutego) ruszyło głosowanie na projekty zgłoszone w ramach trzeciej edycji Budżetu Obywatelskiego.
Głosy można oddawać przez miesiąc, a więc do 16 lutego. Głosować można na trzy sposoby: za pośrednictwem formularza elektronicznego, tradycyjnie na papierowej karcie, którą będzie można oddać w sekretariacie Urzędu Miasta lub korespondencyjnie.
Każdy z mieszkańców może oddać tylko JEDEN głos na wybrany projekt.
Pod głosowanie poddano 14 projektów, oto lista inicjatyw:
– Budowa boiska wielofunkcyjnego z infrastrukturą pomiędzy ulicami Kopernika i Króla Zygmunta, koszt projektu to 50 tys. złotych.
– „Piknik Rodzinny – Muzyczna Podróż z mieszkańcami miasta”. Szacowany koszt projektu 20 tys. złotych.
– Centrum Artystyczno-Informatyczne, kompilacja zajęć plastycznych z techniką komputerową. Szacowany koszt to 50 tys. złotych.
Zagospodarowanie terenu w centrum miasta, wokół budynków wspólnot przy ul. J. Piłsudskiego i ul. Rogózieńskiej. Koszt to 50 tys. złotych.
– Projekt „Tomaszów Lubi czytać” czyli popularyzacja czytelnictwa i wymiana książek tzw. „bookcrossing”. Wybudowanie ogólnodostępnej, zabudowanej „półki na książki” na placu zabaw w Parku Miejskim. Koszt 3 tys. 250 złotych.
Zorganizowanie dwóch koncertów zespołów romskich, promocja miasta na cygańską melodię, koszt 24 800 złotych. W koncertach zaplanowano występ dwóch różnych zespołów z innych miast, a także lokalnego zespołu „Tamburino”.
–  Iluminacja zabytkowej cerkwi prawosławnej w Tomaszowie Lubelskim, koszt 50 tys. złotych. Iluminacja ma pozytywnie wpłynąć na podniesienie bezpieczeństwa otoczenia oraz walorów estetycznych centrum miasta. Dodatkowo chodzi o wyeksponowanie walorów architektonicznych świątyni, ma to wpłynąć na pozytywny rozwój turystyki i zainteresowanie miastem, jego kulturą, tradycją i historią przodków.
– Aktywna integracja z Akademią TKKT, projekt zakłada przeprowadzenie bezpłatnego weekendowego, 3-dniowego seminarium z zakresu sztuk walki z Mistrzem Świata w karate. Szacowany koszt projektu wynosi 15 tys. 900 złotych.
Zagospodarowanie terenu na os. Południe ul. Roztocze i Dolna – stworzenie terenu rekreacyjnego, zakup i posadowienie elementów tworzących „zieloną plażę” z elementami do ćwiczeń i rekreacji, koszt 50 tys. złotych.
– Wypożyczalnia nartorolek dla mieszkańców miasta, bezpłatna wypożyczalnia w lecie działałaby na terenie OSiR Tomasovia przy torze do biegów na nartorolkach. Koszt to 49 tys. 60 złotych.
– Remont parkingu przy bloku ul. Króla Zygmunta 7, koszt 45 tys. złotych.
– Samoobsługowe stacje naprawy rowerów na terenie miasta, koszt 30 tys. złotych. Posadowienie stacji w trzech punktach miasta: Rynek Miejski, Park Miejski oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji.
– Modernizacja placu zabaw znajdującego przy ul. Promiennej 1, koszt 38 tys. złotych.
– Budowa placu zabaw dla dzieci w tym montaż urządzeń do zabawy dla najmłodszych oraz do ćwiczeń dla dorosłych. Plac zabaw miałby powstać na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Przyszłość” przy ul. Łaszczowieckiej 18. Koszt to 49 tys. 997 złotych.
Zachęcamy do głosowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.