Na sygnaleTomaszów Lubelski

TOMASZÓW Kierował w centrum Audi mając w blisko 2 promile

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie 74-latek, który w sobotni wieczór mając w organizmie blisko 2 promile alkoholu kierował Audi w centrum Tomaszowa Lubelskiego. Mężczyzna został zatrzymany dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu. 74-latek już teraz stracił prawo jazdy, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

W sobotę w godzinach wieczornych dyżurny tomaszowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że ulicą Piłsudskiego w kierunku ronda im. Solidarności jedzie najprawdopodobniej nietrzeźwy kierujący pojazdem marki Audi.

Policjanci zatrzymali typowany pojazd do kontroli drogowej. Jak się okazało, zgłoszenie było uzasadnione, ponieważ 74-letni kierujący Audi w organizmie miał prawie 2 promile alkoholu. Mundurowi zatrzymali mieszkańcowi gminy Susiec prawo jazdy, a samochód został odholowany na policyjny parking strzeżony.

74-latek za swoje nieodpowiedzialne zachowanie wkrótce odpowie przed sądem. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do lat 15 oraz wysokie świadczenia pieniężne.

Apelujemy o reagowanie na takie przypadki. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców.

KPP w Tomaszowie Lubelskim

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *