TOMASZÓW Kolizja dwóch audi – nagranie

Najechanie na tył poprzedzającego pojazdu było przyczyną wczorajszego zdarzenia drogowego do którego doszło na ulicy Lwowskiej w Tomaszowie Lubelskim. 26-letni kierujący audi uderzył w tył audi które zatrzymało się przed przejściem dla pieszych. Od 26-letniego kierującego pobrano krew do badania stanu trzeźwości. Zdarzenie zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu.

 

Wczoraj po godzinie 21 na ulicy Lwowskiej w Tomaszowie Lubelskim doszło do zdarzenia drogowego. Kierujący audi 30-letni mieszkaniec gminy Lubycza Królewska dojeżdżając do oznakowanego przejścia dla pieszych, z uwagi na wchodzące na „zebrę” piesze, zatrzymał się przed tym przejściem w celu umożliwienia im przejścia na drugą stronę jezdni.

W momencie, gdy piesze schodziły z jezdni na chodnik, w audi które zatrzymało się przed przejściem, uderzyło inne audi, za kierownicą którego znajdował się 26-letni mieszkaniec gminy Lubycza Królewska. Wstępne czynności na miejscu zdarzenia wykazały, że 26-letni kierujący znajdował się w stanie nietrzeźwości. W związku z tym, iż odmówił poddania się badaniu na alkomacie, pobrano od niego krew do badania. 

 

O dużym szczęściu mogą mówić piesze przechodzące w tym czasie przez przejście dla pieszych. W przypadku tego typu zdarzeń, siła uderzenia powoduje bezwładne przemieszczenie pojazdu w przód, co w dużym stopniu może zagrażać znajdującym się przed pojazdem osobom.

Przypominamy, że od 1 czerwca bieżącego roku pieszy znajdujący się na przejściu dla pieszych, a także wchodzący na przejście ma pierwszeństwo przed pojazdem, natomiast kierujący jest zobowiązany w rejonie przejść dla pieszych zachować szczególną ostrożność.

starszy sierżant Małgorzata Pawłowska

mat. KPP w TL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.