Na sygnaleTomaszów Lubelski

TOMASZÓW Kradzieże z włamaniem do samochodów

Kryminalni z tomaszowskiej komendy zatrzymali dwóch ob. Ukrainy, podejrzanych o kradzieże z włamaniem do samochodów. Podczas przestępczego procederu, 48 i 49-latek aby dostać się do wnętrza zaparkowanych na parkingach sklepowych pojazdów, wykorzystywali urządzenie zagłuszające sygnał pilota sterującego centralnym zamkiem samochodu. Wartość strat szacowana jest na ponad 33 tys. zł. Podejrzani trafili już do tymczasowego aresztu. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Działania operacyjne tomaszowskich kryminalnych doprowadziły do zatrzymania dwóch obywateli Ukrainy podejrzanych o kradzieże z włamaniem do samochodów.

Od czerwca br. na terenie tomaszowskich parkingów sklepowych doszło do co najmniej trzech przypadków przestępczego procederu z udziałem zatrzymanych mężczyzn. 48 i 49-latek, aby dostać się do wnętrza samochodu, wykorzystywali urządzenie zagłuszające fale radiowe pilota sterującego centralnym zamkiem pojazdu. W konsekwencji zamykane pilotem auto, pozostawało otwarte. Tym sposobem mężczyźni bez problemu dostawali się do wnętrza samochodu, skąd kradli pozostawione tam pieniądze, karty kredytowe i dokumenty. Na chwilę obecną straty szacowane są na ponad 33 tys. zł. Część skradzionego mienia udało się odzyskać. Pokrzywdzeni to ob. Ukrainy.

48 i 49-latek usłyszeli zarzuty dokonania oraz usiłowania dokonania kradzieży z włamaniem do trzech samochodów. Wczoraj sąd zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci ustalają, czy do podobnych procederów dochodziło na terenie sąsiednich powiatów.

KPP w Tomaszowie Lubelskim

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *