TOMASZÓW Magiczny czas w Maciusiu

Grudzień to niezwykły i magiczny  miesiąc ,zawsze wyczekiwany przez naszych przedszkolaków i nie tylko …:)  Co roku rozpoczynamy go wspólnym ubieraniem pięknej choinki, która przez cały okres świąteczny wita nas codziennie migoczącymi światełkami i pięknym zapachem. Miesiąc ten, to czas  wielu  atrakcji i niezwykłych chwil w Maciusiowym Królestwie.

            W pierwszych dniach grudnia wyczekiwaliśmy odwiedzin Świętego Mikołaja, niestety  z powodu pandemii Mikołaj nie dotarł do nas ,ale dla wszystkich dzieci  zostawił prezenty i wspaniałą wiadomość w postaci filmu oraz obietnicę ,że za rok z pewnością się zobaczymy 🙂 Tego dnia odbyło się również  rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Portret Świętego Mikołaja”, który cieszył się niezwykłym zainteresowaniem. Na  konkurs wpłynęło 67 przepięknych prac, które wykonały dzieci z każdej grupy wiekowej, z czego jury wyłoniło 10 najbardziej  oryginalnych prac. Oczywiście wszyscy uczestnicy konkursu zostali docenieni i nagrodzeni.

            „Myszka Miki gra w guziki” pod takim hasłem odbywał się dzień guzika w grupach Żabki, Pszczółki , Biedronki i 0”A”. Tego dnia dzieci doskonaliły pojęcia matematyczne oraz sprawności manualne. A kolorowe guziki  stały się wspaniałą alternatywą układanek:)

Skąd pochodzi herbata ? Jakie ma smaki ?  To i inne ciekawostki na temat ulubionego napoju mieszkańców Anglii poznały dzieci z grupy Motylki i Misie , które 15 grudnia obchodziły Dzień Herbaty….

            A w niezwykły i pachnący Świętami Bożego Narodzenia czas wprowadziły nas świąteczne pierniczki wykonywane przez wszystkie grupy w naszym przedszkolu. To już nasza coroczna maciusiowa tradycja. Wspólnie ze swoimi paniami dzieci piekły ozdabiały wg własnych pomysłów świąteczne pierniczki , które później pięknie zapakowane zarały do swoich domów.  Ten magiczny czas w naszym przedszkolu co roku uświetnia nam Tydzień Świąteczny , który w tym roku również zorganizowaliśmy . Podczas dni poprzedzających Wigilię , nasze przedszkolaki dowiedziały się o tradycjach bożonarodzeniowych w Polsce jak i na świecie, uczyły się kolęd
 i pastorałek, a także brały udział w corocznych  warsztatach plastycznych, na których wykonywały ozdoby świąteczne , które zabierały do domu,aby podczas świąt upominki te przypominały im
 o naszym przedszkolu. Tydzień świąteczny to także Dzień Anioła , który obchodziła nasza zeróweczka. Nasze najstarsze „aniołeczki” tego dnia wspaniale się bawiły, radości i zabawy nie było końca. A magiczny czas w naszym królestwie zakończyliśmy 23 grudnia . Ten dzień co roku jest dniem naszej przedszkolnej Wigilii – wszyscy odświętnie ubrani podzieliliśmy się opłatkiem, złożyliśmy sobie życzenia i zasiedliśmy do świątecznego obiadu. A zaraz po nim wspólnie kolędowaliśmy i cieszyliśmy się, że możemy razem wspólnie przeżywać tak cudowne chwile , które na długo pozostaną w naszej pamięci …

            I tak magicznie w Maciusiowym Królestwie kończymy rok 2020. Przed nami ferie świąteczne, a zaraz po nich ferie zimowe – chwila odpoczynku i czas na przygotowanie nowych fantastycznych chwil dla naszych przedszkolaków:)

  Magdalena Bednarz

 

Zachęcamy do śledzenia nas  na bieżąco na naszym fb – Przedszkole Król Maciuś Pierwszy oraz instagramie – przeszkole_krolmacius.

           

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.