TOMASZÓW Mł. asp. Janusz Piwko zwycięzcą konkursu „Dzielnicowy Roku”

Mł. asp. Janusz Piwko z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim wygrał wojewódzkie eliminacje konkursu „Dzielnicowy Roku”. W zawodach brało udział 40 dzielnicowych i 3 kierowników rewirów dzielnicowych z lubelskiego garnizonu. Wczoraj policjanci przed komisją pokazali swoją wiedzę i umiejętności strzeleckie. Dziś z kolei zaprezentowali swoje umiejętności podczas symulacji przyjęć interesantów. Wśród kierowników rewirów dzielnicowych zwyciężył asp. Marcin Kiczyński z Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

Dzielnicowi to policjanci „pierwszego kontaktu”. Stanowią ważne ogniwo między Policją i społeczeństwem. Ich rolą jest dbanie o bezpieczeństwo lokalnej społeczności. Zadania, które podejmują są trudne, bowiem na co dzień stykają się z różnymi zjawiskami patologicznymi, jak przemoc w rodzinie, konflikty sąsiedzkie, alkoholizm, prostytucja, bezrobocie, narkomania, włamania i kradzieże, itp. Ich  praca użyteczna i bardzo potrzebna.

Dzielnicowi odwiedzają codziennie podległe im dzielnice i osiedla w miastach, rejony na terenie małych wiosek. Rozmawiają z mieszkańcami, przestrzegają przed zagrożeniami, starają się wysłuchać nurtujących ich problemów i udzielić porad.  Misją dzielnicowego jest utrzymanie bliskiego kontaktu z mieszkańcami: po to, by poznawać otaczające środowisko i grupy społeczne w celu diagnozowania uciążliwych zjawisk i przeciwdziałanie im, a także po to, by wzbudzać zaufanie, nie tylko do siebie, ale i całej Policji.

Już od wielu lat najlepsi dzielnicowi komend miejskich i powiatowych Policji przystępują do wojewódzkich eliminacji konkursu „Dzielnicowy Roku”. Tak też było i w tym roku w lubelskim garnizonie Policji.

Od wczoraj o tytuł „Dzielnicowego roku” walczyło 40 funkcjonariuszy. W zmaganiach o to miano wzięli też udział  kierownicy rewirów dzielnicowych. Zawody odbyły się na terenie obiektów szkoleniowych KWP w Lublinie przy ul. Grenadierów.

Pierwszego dnia konkursu policjanci musieli wykazać się wiedzą podczas rozwiązywaniu testu.  Z kolei na strzelnicy komisja oceniała umiejętności strzeleckie zawodników.

Dzisiaj w trakcie drugiego dnia zawodów każdy z dzielnicowych pojedynczo przed komisją prezentował swoje umiejętności w symulacjach przyjęć interesantów.

Nad prawidłowym przebiegiem konkurencji czuwali policjanci z Wydziału Prewencji oraz Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Lublinie.

Tytuł „Dzielnicowego Roku” wygrał mł. asp. Janusz Piwko z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim. II miejsce – st. sierż. Aneta Baranowska z  Komendy Miejskiej Policji w Zamościu. Trzecie miejsce zajął z kolei mł. asp. Daniel Zasadzki z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Najlepszym kierownikiem rewiru dzielnicowych został z kolei asp. Marcin Kiczyński z Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

Dwóch najlepszych dzielnicowych oraz najlepszy kierownik rewiru dzielnicowych niebawem weźmie udział w ogólnopolskich zawodach „Dzielnicowy Roku”.

Puchary laureatom konkursu wręczył  Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie insp. Radek Bąchór. Zwycięzcom konkursu pogratulował także Naczelnik Wydziału Prewencji KWP w Lublinie insp. Wojciech Czapla. Najlepsi dzielnicowi otrzymali też nagrody ufundowane przez Zarząd Wojewódzki i Terenowy NSZZ Policjantów KWP w Lublinie. Wręczył je przewodniczący asp. szt. Artur Garbacz z Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów KWP.

mat. KWP

One thought on “TOMASZÓW Mł. asp. Janusz Piwko zwycięzcą konkursu „Dzielnicowy Roku”

  • 19 maja, 2021 o 3:08 pm
    Permalink

    Bardzo dobrze,że mamy takich mądrych i uczciwych funkcjonariuszy.Gratulacje.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.