Polityka / SamorządTomaszów Lubelski

TOMASZÓW Obwodnica 2020

W środę 30 września 2015 roku odbyła się konferencja prasowa poświęcona planom budowy obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego.
W konferencji wzięli udział Stanisław Żmijan – poseł na Sejm RP i Wojciech Żukowski – burmistrz Miasta Tomaszów Lubelski a także zainteresowani tematem mieszkańcy miasta.
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad właśnie ogłosiła przetarg na budowę obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego.
Trasa ma mieć długość ok. 9,6 km. GDDKiA zapowiada, że obwodnicą będzie można pojechać w 2020 roku.

[print_gllr id=695]
Redakcj@/ fot. TPI – na zdjęciu protestujący mieszkańcy Tomaszowa, którzy już kilka razy strajkowali w związku z brakiem obwodnicy miasta

Zgodnie z zapisami Programu Budowy Dróg Krajowych i Autostrad na lata 2014-2023 ogłoszono przetarg na realizację obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego w ciągu drogi ekspresowej S17.
Jednojezdniowa droga, o długości ok. 9,6 km zostanie oddana do użytku w 2020 roku.
Obwodnica przebiegać będzie po wschodniej stronie Tomaszowa Lubelskiego. Na przecięciu z drogą wojewódzką nr 850 powstanie węzeł Tomaszów Północ, a na włączeniu do przebiegu DK17 węzeł Tomaszów Południe.
Nad doliną rzeki Sołokiji trasa pobiegnie estakadą, zbudowane zostaną również drogi dojazdowe o łącznej długości 13,8 km przeznaczone do obsługi ruchu lokalnego.

S17_Tomaszow_Lubelski
Przetarg w trybie ograniczonym oznacza, że w pierwszym etapie będą składane wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. Do drugiego etapu zaproszeni zostaną wykonawcy, których wiedza i doświadczenie, potencjał kadrowy oraz zdolność ekonomiczna i finansowa będzie spełniała warunki określone w treści ogłoszenia o zamówieniu.
Skrócenie czasu realizacji z 37 do 34 miesięcy (nie wlicza się okresów zimowych od 15 grudnia do 15 marca) oraz wydłużenie z 5 do 10 lat gwarancji będzie uwzględniane przy ocenie ofert cenowych potencjalnych wykonawców (5 proc. czas, 5 proc. gwarancja, 90 proc. cena). Przyszły wykonawca będzie musiał zoptymalizować istniejącą dokumentację drogi.

woj.lubelskie_obw_Tomaszowa
więcej o realizacji inwestycji: http://www.gddkia.gov.pl/pl/a/8072/s17-obwodnica-tomaszowa-lubelskiego
mat. i ryc. GDDKiA

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *