Na sygnaleTomaszów Lubelski

TOMASZÓW Oszust zatrzymany

Dzięki współpracy z policjantami z podkarpacia, został zatrzymany 21-letni oszust. Mężczyzna metodą na wnuczka oszukał 9 starszych osób na łączną kwotę przeszło 100 tys. zł. na terenie województwa podkarpackiego, świętokrzyskiego i lubelskiego. Do wszystkich tych oszustw się przyznał.

Na początku listopada 76-letnia kobieta zgłosiła do naszej jednostki, że została oszukana. Jak powiedziała, zadzwonił do niej mężczyzna podający się za policjanta, który oświadczył , że jaj wnuk spowodował wypadek drogowy. Kobieta chcąc pomóc wnukowi przekazała oszustowi swoje oszczędności o łącznej kwocie 53 tys. zł. Ponieważ po przekazaniu pieniędzy coś ja zaniepokoiło to zadzwoniła na policję.

Tomaszowscy policjanci pracujący nad sprawą wytypowali osobę, która mogła brać udział w oszustwie. Był to 21-latek mieszkaniec gm. Strzyżów, który przebywał na terenie Rzeszowa. Dzięki współpracy z policjantami z podkarpacia wymieniony mężczyzna został zatrzymany. 21-latek usłyszał 9 zarzutów, do których się przyznał. Do oszustw doszło na przełomie października i listopada w 2015 roku. Mężczyzna był już wcześniej karany.
mat. KPP w TL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *