Na sygnaleTomaszów Lubelski

TOMASZÓW Sprawcy brutalnych kradzieży zatrzymani

Tomaszowscy kryminalni zatrzymali dwóch sprawców rozbojów, które miały miejsce we wtorek w centrum miasta. To dwaj 19-latkowie mieszkańcy tej samej miejscowości z gm. Lubycza Królewska. W wyniku podjętych czynności mienie udało się częściowo odzyskać. Policja wystąpiła z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Mężczyznom grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

We wtorek po godzinie 15 na ulicy Rynek w Tomaszowie Lubelskim dwóch 19-latków dokonało rozboju na 17-latku mieszkańcu gm. Tyszowce. Sprawcy przytrzymali chłopca i jeden z nich groził pobiciem, po czym zabrał mu telefon komórkowy oraz pieniądze, które posiadał przy sobie.

Nie zaszli daleko, bo już na ul. Jana Pawła po godzinie 16 dokonali następnego rozboju. Tym razem byli już bardziej brutalni, bo pokrzywdzonego 19-latka z gm. Lubycza Królewska popychali i uderzali kilka razy w twarz po czym zabrali mu telefon komórkowy wraz ze słuchawkami.

Jeden telefon udało się odzyskać. Został zabezpieczony podczas przeszukania u jednego ze sprawców. Obydwaj sprawcy zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Policja wystąpiła z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Mężczyznom grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

mat. KPP TL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *