TOMASZÓW Stracił prawie 6 000 zł

Prawie 6 000 złotych stracił z konta 28-letni tomaszowianin podczas internetowej sprzedaży łóżka. Oszust podający się za osobę zainteresowaną zakupem przesłał link do rzekomego odbioru płatności. Mężczyzna kliknął w link i zalogował się na fałszywą stronę bankowości elektronicznej. Przestępca przechwycił te dane i wypłacił z konta 28-latka pieniądze blikiem. Apelujemy o ostrożność w sieci!

W sobotę do tomaszowskiej komendy zgłosił się 28-letni mieszkaniec Tomaszowa Lubelskiego. Mężczyzna złożył zawiadomienie dotyczące oszustwa internetowego którego padł ofiarą.

Za pośrednictwem serwisu ogłoszeniowego, tomaszowianin chciał sprzedaż stelaż łóżka. Zaledwie po 10 minutach od zamieszczenia ogłoszenia, za pośrednictwem komunikatora internetowego do mężczyzny odezwała się osoba zainteresowana zakupem. Rzekomy kupujący zaproponował zorganizowanie kuriera i pokrycie wszelkich kosztów dostawy. Sprzedający miał tylko „kliknąć” w otrzymany od kupującego link żeby odebrać pieniądze.

28-latek po kliknięciu w link, został przekierowany na fałszywą stronę banku, gdzie podał swoje dane sądząc, że loguje się do swojej bankowości elektronicznej. Przestępca przechwycił te dane i wypłacił z konta mężczyzny prawie 6 000 złotych.

Przypominamy o zachowaniu ostrożności podczas transakcji finansowych. Nigdy nie korzystajmy z linków podsyłanych przez nieznajomych. Pamiętajmy, że logując się na podesłaną nam, fałszywą stronę banku umożliwiamy oszustom wykonywanie różnych operacji bankowych na naszych kontach. Nie dajmy się oszukać! Nie wchodźmy w linki z niepewnych źródeł!

inf. KPP w Tomaszowie Lubelskim

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.