EdukacjaSPORTTomaszów Lubelski

TOMASZÓW Sukces gimnazjalistów z „jedynki”

W dniach 14-17 października 2015 roku w Warszawie odbył się Finał Krajowy VI Turnieju o Puchar Premiera RP.
Zanim jednak uczniowie Gimnazjum nr 1 zagrali w Finale Krajowym musieli przejść etap eliminacji i wygrać turniej – miejski, powiatowy, rejonowy oraz zostać Mistrzem Województwa, eliminacje zostały rozegrane w Lublinie.
W turnieju na szczeblu krajowym wzięło udział 16 drużyn (mistrzowie wszystkich województw) w każdej kategorii wiekowej tj. dziewczynki i chłopcy młodsi (rok ur. 2004-2005) oraz dziewczynki i chłopcy starsi (rok ur. 2003-2002) .
Po oficjalnym losowaniu uczniowie Gimnazjum nr 1 z Tomaszowa Lubelskiego trafili do grupy D z Gimnazjum Żmigród – woj. dolnośląskie, Gimnazjum Grodzisk Wielkopolski – woj. wielkopolskie oraz Publiczne Gimnazjum nr 2 Głuchołazy – woj. opolskie.
W eliminacjach, wygrywając wszystkie mecze, Tomaszów zajął pierwsze miejsce w swojej grupie zdobywając komplet 9 pkt. strzelając 16 a tracąc zaledwie 4 bramki.
Gimnazjum nr 1 Tomaszów Lub. – z PG2 Głuchołazy 6:0
Gimnazjum nr 1 Tomaszów Lub. – G Grodzisk Wielkopolski 6:2
Gimnazjum nr 1 Tomaszów Lub. – G Żmigród 4:2
W ćwierćfinale Gimnazjum nr 1 z Tomaszowa trafiło na Gimnazjum Subkowy z woj. pomorskiego.
I tym razem nasi uczniowie wygrali 4:2, awansując do kolejnego etapu turnieju.
W półfinale na naszych zawodników czekali uczniowie z drużyny Wychowankowie Giszowca – woj. śląskie (startujący trzeci rok z rzędu w Finale Krajowym, późniejsi zwycięzcy całego turnieju) . Mecz był bardzo emocjonujący i obfitował w wiele akcji i strzałów na bramkę oraz wspaniałych interwencji bramkarzy. W jednej z ostatnich akcji , na 30 sekund przed końcem meczu, straciliśmy gola, przegrywając 0:1. Po całym turnieju obserwatorzy oraz trenerzy innych ekip, uznali ten pojedynek za najlepszy mecz VI Finałowego Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP.. Po dramatycznie przegranym meczu półfinałowym nasi chłopcy rozegrali mecz o brązowy medal z Gimnazjum nr 2 w Ostródzie woj. warmińsko-mazurskie.
W meczu o 3-cie miejsce nasi uczniowie po bardzo dobrej grze wygrali mecz aplikując drużynie przeciwnej 5 bramek.
Wielki Finał Krajowy wygrali Wychowankowie Giszowca, którzy pokonali swoich rówieśników z Gimnazjum Nnr 2 w Kołobrzegu 8:0.
Skład drużyny z Gimnazjum nr 1 im. Orląt Lwowskich w Tomaszowie Lubelskim, która reprezentowała szkołę, miasto oraz województwo lubelskie wystąpiła w następującym składzie:
Damian Pąk, Bartłomiej Malec, Maciej Malec, Kacper Polisiewicz, Szymon Małka, Jakub Szuta, Maciej Stożek , Damian Jarosz.
Trenerem drużyny jest Mariusz Skawiński, a opiekunem z ramienia szkoły w trakcie turnieju był także Mirosław Fus.
Należy dodać, iż trzej uczniowie ,,Brązowej Drużyny” tj. Jakub Szuta, Maciej Stożek oraz Damian Jarosz na co dzień trenuje w klubie TKS Tomasovia a ich trenerem jest Andrzej Nowosielecki.
Zawodnicy oraz opiekunowie składają podziękowania Stanisławowi Sikorze dyrektorowi Gimnazjum nr 1 w Tomaszowie Lubelskim za wsparcie podczas wszystkich turniejów oraz Józefowi Neć za pomoc w transporcie do Warszawy.
mat. Gim. nr 1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *