TOMASZÓW Tydzień polskich bajek w Maciusiu

Semestr II już za nami, a razem z nim Tydzień Bajek Polskich zorganizowany w grupie 3 latków przez panią Paulinę Saweczko oraz Wioletę Dominik.

W ramach współpracy dzieci z grupy Motylki brały udział w Ogólnopolskim programie organizowanym przez Martę Murawską , autorkę funpage „Marta Murawska. Głównym celem projektu jest promowanie polskich bajek wśród dzieci i młodzieży.

           Motylki w ramach realizacji całego projektu poznały bohaterów z pięciu polskich bajek
i przeżyły wspaniałą bajkową przygodę, którą rozpoczęła zabawa z Misiem Uszatkiem, który przypomniał maluchom o czynnościach higienicznych. Podczas kolejnego spotkania Motylki poznały Reksia bohatera kolejnej ponadczasowej bajki. Reksio uświadomił dzieciom  jak należy opiekować się pupilem i  jak o niego dbać. Podczas kolejnych spotkań dzieci miały okazję poznać „Przygody Baltazara Gąbki”, niesamowitą przygodę „Bolka i Lolka” oraz koziołka bohatera bajki o  „Koziołku Matołku”.

            Podczas całego projektu dzieci z zaciekawieniem słuchały bajek ,wspólnie  bawiły się  z bohaterami ,w których wcielały się ich panie wykorzystując do tego odpowiednie przebrania. Przedszkolaki z pełnym zaangażowaniem wykonywały wszystkie zadania.

            Jak dobrze wiemy bajki rozwijają twórczą inwencję dziecka, uczą, pobudzają ciekawość poznawczą,rozwijają  fantazję u dzieci. Pozwalają na identyfikowanie się z bohaterami i przeżywanie przygód razem z nimi, dlatego projekt zdobył uznanie naszych najmłodszych przedszkolaków i z niecierpliwością czekamy na kolejne edycje.

I jak mówią słowa ulubionej piosenki naszych przedszkolaków „No bo my lubimy bajki, wtedy kiedy jest nam źle, my lubimy takie bajki, które dobrze kończą się…”.

            A my już z zaciekawieniem czekamy co przyniesie nam nowy rok 2021, który właśnie rozpoczynamy i zapisujemy dalsze karty maciusiowej historii 🙂

Magdalena Bednarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.