TOMASZÓW Uciekał przed policjantami motocyklem

Za niezatrzymanie do kontroli drogowej i kierowanie pojazdem mechanicznym bez uprawnień oraz pod wpływem środków odurzających odpowie 21-latek z gminy Lubycza Królewska. Uciekając razem z pasażerem motocyklem marki Suzuki tomaszowskimi ulicami, popełnił szereg wykroczeń. Zarówno kierujący jak i pasażer posiadali przy sobie narkotyki.

Wczoraj w godzinach popołudniowych w miejscowości Kolonia Łaszczówka, policjanci „drogówki” zauważyli motocyklistę, którego postanowili zatrzymać do kontroli drogowej, wykorzystując w tym celu sygnały świetlne i dźwiękowe.

Pomimo wyraźnych sygnałów do zatrzymania, kierujący motocyklem nie zatrzymał się, co więcej – gwałtownie przyspieszył. Kierujący jednośladem popełniając szereg wykroczeń, kontynuował ucieczkę tomaszowskimi ulicami. Motocyklista jadąc z pasażerem ostatecznie stracił panowanie nad pojazdem i wjechał na pas zieleni, gdzie został zablokowany przez radiowóz.

Jak się okazało, 21-letni kierujący motocyklem nie posiadał uprawnień do kierowania tego typu pojazdami. Zarówno kierujący jak i jego 21-letni pasażer z gminy Lubycza Królewska, posiadali przy sobie narkotyki w ilości ponad 30 gramów marihuany, około 30 gramów mefedronu oraz porcję dilerską amfetaminy. Wstępne badanie kierującego motocyklem wykazało, że znajdował się pod wpływem środków odurzających.

Motocykl został zabezpieczony na policyjnym parkingu strzeżonym, natomiast młody kierowca wraz z pasażerem niebawem odpowiedzą za swoje przewinienia przed sądem.

sierżant sztabowy Małgorzata Pawłowska

mat. KPP w TL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.