EdukacjaTomaszów Lubelski

TOMASZÓW Uczynią naszą miejscowość piękniejszą!

125 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Tomaszowie Lubelskim wspólnie z nauczycielami stworzy niezwykłą aranżację roślinną przy ul. Jana Matejki.
Kompozycja powstanie we wtorek, 19 kwietnia 2016 roku w ramach ogólnopolskiej akcji Wiosna z Mrówką.
Do kampanii społecznej zostały zaproszone szkoły, instytucje i organizacje, które chciałyby zmienić najbliższą okolicę.
Wybrane lokalizacje musiały być ogólnie dostępne i służyć wszystkim mieszkańcom danej miejscowości (np. centralny plac, rynek, park, etc). Miejsca te zostaną na nowo zaaranżowane poprzez obsadzenie istniejącego, często zaniedbanego klombu, zagospodarowanie nowej rabaty, zasadzenie drzewek i krzewów.
Estetyczne otoczenie jest niezwykle ważne dla komfortu naszego życia. Chcemy pokazać, że dbając nawet o mały wycinek naszej miejscowości, zmieniamy ją w piękne miejsce, ucząc przy tym dzieci odpowiedzialności i dbałości o przyrodę – mówi Magdalena Sławińska z lokalnego oddziału PSB Mrówka.
Do realizacji akcji zostaną wykorzystane produkty z grup asortymentowych PSB Mrówka: rośliny, sadzonki, drzewka, ziemia, nawozy oraz narzędzia. Każdy uczeń, biorący aktywny udział w akcji, otrzyma własną roślinę wraz z ulotką informacyjną i instrukcją, jak pielęgnować kwiaty doniczkowe. Dzieci zabiorą sadzonki do domu, by móc obserwować proces wegetacji rośliny i relacjonować go podczas szkolnych zajęć z przyrody. W krótkim poradniku znajdą informacje jak znaleźć dla niej idealne miejsce na balkonie oraz dbać o roślinę, by przez cały sezon mogła cieszyć oczy przepięknymi kolorami.
zdj_2_m
Akcja aktywizuje lokalną społeczność – dzieci, ich rodziców, nauczycieli i ma na celu edukację ekologiczną w zakresie ochrony krajobrazu i różnorodności biologicznej. Specjaliści pokażą najmłodszym, jak powinni dbać o rośliny, sadzić kwiaty i krzewy, pielęgnować ogród. Dzieci będą miały również możliwość aktywnego włączenia się w pracę ogrodowe; przesadzanie, pielenie, czy przycinanie gałązek. Dla wielu uczniów, mieszkających w mieście, jest to jedna z niewielu okazji do uczestniczenia w tego typu pracach.
mat. prasowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *