EdukacjaSPORTTomaszów Lubelski

TOMASZÓW Udany start lekkoatletów

15 maja na stadionie Zespołu Szkół nr 4 odbyły się powiatowe zawody w Lekkiej Atletyce.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Tomaszowie Lubelskim spisali się na medal, dzięki czemu awansowali do  Mistrzostw Rejonu, które odbędą się 18 maja w Zamościu. Wśród dziewcząt złote medale i awans wywalczyły: Patrycja Błyskoń w pchnięciu kulą, Dominka Chromiec – rzut oszczepem – obie z klasy III c, Martyna Przybyła w biegu na 100 metrów – uczennica klasy VII c, oraz ex aequo Kinga Wilczyńska w skoku w dal – uczennica klasy III a. Srebrny medal zdobyła Weronika Kornaga w biegu na 100 metrów – uczennica klasy II c oraz sztafeta w składzie: Emilia Kaznowska, Kamila Surmacz, Weronika Kornaga, Martyna Przybyła. Brązowy medal wywalczyła Natalia Kowalczuk w biegu na 600 m- III c, Wiktoria Kaniowska – rzut oszczepem – VIIa , Oliwia Pawłowska – w biegu na 300 m – uczennica klasy VII c. Poza miejscem medalowym lecz również wysokie miejsca zajęły: Weronika Nieścior, Hanna Piwowarczyk, Aleksandra Margol, Semczuk Emilia, Dominika  Majdan.
Wśród chłopców awans na zawody rejonowe wywalczyli: z pierwszego miejsca Michał Gumieniak w rzucie oszczepem – klasa III c, Jakub Piwko w pchnięciu kulą uczeń klasy III b, Jakub Góra w biegu na dystansie 100 m, sztafeta w składzie: Góra Jakub, Małka Szymon, Mrozik Jakub, Krawczyk Mateusz. Srebrne medale zdobyli: Remigiusz Chmielewski w rzucie oszczepem – uczeń klasy III f, Szymon Małka w biegu na dystansie 100 m. Brązowy medal zdobył Dawid Nabrdalik w pchnięciu kulą – uczeń klasy III c. W reprezentacji szkoły byli również: Michał Wojtowicz- uczeń klasy VII b, Jakub Juzeluk- klasa III c, Emil Koper – uczeń klasy VII a.