TOMASZÓW Wielka Akcja Pomocy w Trójce

Na początku maja naszą niewielką tomaszowską społecznością wstrząsnęła informacja umieszczona na stronie internetowej: zrzutka.pl. Post, który za pośrednictwem popularnego portalu internetowego dotarł do wielu osób, dotyczył prośby o pomoc w leczeniu naszego nauczyciela wychowania fizycznego Pana Jerzego Senejko. O tym, że poważnie zachorował i przeszedł ciężką operację wiedzieliśmy już wcześniej. Fakt, że potrzebuje kolosalnej kwoty na leczenie za granicą, sprawił, że cały niemal Tomaszów i okoliczne miejscowości przystąpiły do działania.
W naszej szkole z inicjatywą zorganizowania akcji, mającej na celu zebranie pieniędzy na kurację, wyszły uczennice klasy 6b. „Pan Jurek jest naszym trenerem siatkówki. To on zachęcił nas do wstąpienia do klasy sportowej. Z nim przeżywałyśmy nasze pierwsze zwycięstwa na boisku, ale i porażki. Był z nami na dobre i na złe, dlatego teraz kolej na nas” – powiedziały dziewczynki w rozmowie z opiekunką Szkolnego Koła Caritas.
Potem, gdy zaplanowano już pierwsze działania, chęć pomocy zgłaszały inne klasy. Przybywało pomysłów i rąk do pracy. Nasza akcja połączyła małych i dużych, rozrosła się i wyszła poza szkołę.
Jeszcze w maju odbyły się 2 kiermasze słodkości. Wszystkie wypieki przyniesione na kiermasz przygotowali uczniowie, ich rodzice, a nawet babcie. Wolontariusze sprzedawali ciasteczka, babeczki, desery i galaretki na przerwach międzylekcyjnych w Małej i Dużej Trójce. Słodkości kupowały dzieci, nauczyciele oraz pracownicy naszej szkoły, a także osoby przychodzące z zewnątrz. Wszystko zostało sprzedane. Akcja została nagłośniona przez lokalne media. Na kiermasz przyjechała ekipa z Panoramy Lubelskiej, a kilka dni później dziennikarka z Radia Lublin na terenie naszej szkoły zrobiła reportaż na temat zbiórki.
Nasi uczniowie, wykorzystując swoje doświadczenie, pomogli sprzedawać ciastka na ten sam cel w Przedszkolu Samorządowym nr 5.
Natomiast na dyskotekę, która odbyła się z okazji Dnia Dziecka dla klas 4-8, słodkości przygotowały panie nauczycielki. Oprócz ciast sprzedawane były świeże gofry, cieszące się ogromnym powodzeniem. Dodatkowo prowadzący zabawę DJ Tiger, dochód z biletów w całości przekazał do wspólnej puszki.
Z kolei w czerwcu miał miejsce finał akcji przynoszenia fantów na loterię. I tym razem uczniowie Trójki stanęli na wysokości zadania: zgromadzono mnóstwo pudełek pełnych: maskotek, gadżetów, figurek, gier planszowych, książek, przyborów szkolnych, itp. Każdy, kto zakupił los, mógł zakręcić kołem fortuny, które wskazywało rodzaj wygranej, po czym wybrać sobie fant.
DZIĘKI TYM WSZYSTKIM WSPÓLNYM DZIAŁANIOM ZEBRALIŚMY NA LECZENIE PANA JERZEGO KWOTĘ 13 116, 74 zł!!!
Z całego serca dziękujemy uczniom, ich rodzicom i wszystkim ludziom dobrej woli zaangażowanym w to dzieło pomocy.
(sp3)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.