TOMASZÓW Wystawa grzybów

W ramach obchodów Jubileuszu 100-lecia Służb Sanitarnych zorganizowano wystawę grzybów.

Klasyfikatorzy świeżych grzybów udzielali porad i można było otrzymać atesty na grzyby świeże.
Rolnicy mieli możliwość zarejestrowania swoich gospodarstw.
Wszyscy zainteresowani mogli otrzymać ulotki obejmujące zalecenia dla przedsiębiorców prowadzących punkty skupu, dla przetwórców i plantatorów.
Nie zapomnieliśmy o ekspozycji wizualnej dotyczącej historii powstania Służb Sanitarnych w Tomaszowie Lubelskim.
Miejsce wystawy sprzyjało również włączeniu się w kampanię informacyjną mającą na celu zwiększenie świadomości konsumentów na temat oznakowania „Produkt polski”.
Odwiedziły nas liczne grupy przedszkolne i szkolne oraz osoby dorosłe. Zorganizowano quiz i konkurs dla dzieci z zakresu wiedzy o grzybach.

Dziękujemy Burmistrzowi Miasta Tomaszów Lubelski Panu Wojciechowi Żukowskiemu za objęcie Patronatem honorowym tego przedsięwzięcia oraz za odwiedzenie naszego stoiska.
Dziękujemy Lokalnej Grupie Działania „Roztocze Tomaszowskie” w osobie Pani Ewy Piwko-Witkowskiej oraz Rewizjom Tomaszowskim i Tomaszowskiemu Portalowi Informacyjnemu.
Lokalna prasa i media internetowe przyczyniły się do rozpowszechnienia naszych działań.
Szczególne podziękowania kieruję do naszego emerytowanego pracownika Pana Jurka Zatorskiego, który jako klasyfikator grzybów ubarwił wystawę swoimi ciekawymi opowieściami o grzybach. Wszystkie historie opowiedziane tak barwnie i z pasją zainteresowały wielu odwiedzających.

Zapraszamy za rok.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Tomaszowie Lubelskim/Barbara Piskorska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.