SPORTTomaszów Lubelski

TOMASZÓW Złoto i srebro w Puławach

Dnia 31 maja 2016 roku na stadionie MOSiR u w Puławach odbyły się Drużynowe i Indywidualne Mistrzostwa Województwa w Lidze Lekkoatletycznej.
Spośród uczniów Gimnazjum nr 2 w Tomaszowie Lubelskim wytypowano najlepszych, by zmierzyli się z zawodnikami innych szkół w różnych dyscyplinach sportowych.
Zawody poprzedziło uroczyste otwarcie, rywalizacja była bardzo zacięta, a uczestnicy dawali z siebie wszystko, by osiągnąć jak najlepszy wynik.
Walczyli zawzięcie o każdą sekundę i każdy centymetr. Zawody stały się dla wszystkich uczestników sprawdzianem umiejętności i wytrzymałości.
W konkurencjach indywidualnych Monika Skinder w biegu na 1000 metrów zajęła trzecie miejsce. Patrycja Kozdra była piąta w biegu na 100 metrów.
W rozgrywkach drużynowych sztafeta dziewcząt 4 razy 100 m zdobyła złoty medal. W sztafecie biegły: Monika Skinder, Ola Wójtowicz, Patrycja Kozdra, Ania Berezecka.
Po ostatecznym zliczeniu punktów drużyna dziewcząt z Gimnazjum nr 2 zdobyła złoty medal i awansowała do finału krajowego w Białymstoku (18.06.2016r.), a drużyna chłopców wywalczyła srebrny krążek. Z takimi wynikami szczęśliwi wróciliśmy do domu.