TV Nowy sezon „Policjantek i Policjantów” od 2 marca w Czwórce

Nowy – dwunasty już! – sezon „Policjantek i Policjantów” będzie można oglądać od 2 marca w stałym paśmie serialu – od poniedziałku do piątku o godz. 19 w Czwórce.

Akcja pierwszego odcinka rozpoczyna się dzień po niedoszłym ślubie Asi Zatońskiej (Magda Szczepanek) z Dawidem  (Bartosz Jędraś). Aśka wybiegła z kościoła za Szymonem Zielińskim (Paweł Monsiel), który wyszedł w trakcie ceremonii, nie mogąc patrzeć, jak jego ukochana wiąże się z innym i tak oboje wylądowali w domku letniskowym Zielińskich. Choć na komendzie nie milkną echa tego co się wydarzyło, to fakt, że ich miłość doczekała się drugiej szansy, której nie zamierzają zmarnować, spotyka się ze zrozumieniem ich przyjaciół i bliskich, z wyjątkiem ojca Asi… Zatoński (Krzysztof Kuliński) uważa, że Szymon zmarnuje życie jego córce i postanawia zdecydowanie wkroczyć do akcji.


Tymczasem skutki wieczoru panieńskiego, które dały się we znaki Natalii Mróz (Anna Bosak) już następnego ranka,  ustępują wolniej niż można by się spodziewać, co nasuwa niepokojące podejrzenia na temat tego co właściwie jej się przytrafiło. Za radą Wojtka Niedźwieckiego Natalia idzie do lekarza. Wkrótce okaże się, że padła ofiarą podstępu i to dopiero początek problemów, z jakimi nie poradzi sobie, jeśli nie odkryje kto za tym wszystkim stoi.

Romans Krzyśka Zapały (Wojciech Sukiennik)  z Zuzą Kowal (Maryla Morydz) obrócił jego małżeństwo w zgliszcza. Teraz Zuza, Krzysiek i Emilka (Anna Kukawska), jak troje życiowych rozbitków, usiłują się jakoś pozbierać po tym co się stało, ale wydaje się, że niczego nie uda się już naprawić. Sytuację pogarszają jeszcze poważne kłopoty materialne, w które Zapałów wpędził oszust finansowy i z którymi teraz radzić muszą sobie osobno.
Emilka z dziećmi gnieździ się z trudem u swoich rodziców, Krzysiek mieszka w hotelu robotniczym, ukrywając przed rodziną swoje opłakane położenie, a Zuza musi się zmierzyć z perspektywą samotnego macierzyństwa. Wbrew wszystkim przeciwnościom i stanowczej postawie Emilki, która uważa ich małżeństwo za zamknięty rozdział, Krzysiek nie potrafi się pogodzić z rozpadem rodziny i kurczowo chwyta się okruchów przeszłości, szukając punktu zaczepienia, od którego mógłby zacząć stopniowo odbudowywać to, co legło w gruzach. Nieoczekiwanie błahe zdarzenie w nocnym klubie i spotkanie z jego właścicielką, Beatą (Izabella Bukowska-Chądzyńska) owocuje pewną propozycją, która może istotnie wpłynąć na życie Zapały. Wkrótce dojdzie do dramatycznych wydarzeń, które sprawią, że Krzysiek podejmie decyzję, jakiej wcześniej nie brał pod uwagę.

Wojtek Niedźwiecki (Bartosz Piekarski), którego relację z Zuzą nadszarpnęła jego nieodwzajemniona miłość i poczucie solidarności z Emilką, przeżyje trochę randkowych zawirowań i nadal ofiarnie angażować się będzie w pomoc małej Neli, którą od dawna wspiera w walce z ciężką chorobą.

Góralowi, czyli aspirantowi sztabowemu Miłoszowi Bachledzie (Paweł Kowalczyk)  bólu głowy przysparzać będzie jego dorosły siostrzeniec Staszek (Jakub Wróblewski), który na jakiś czas zarobkowo przyjedzie do Wrocławia i zamieszka pod jego dachem „dopóki nie stanie na nogi”. Góralowi trudno będzie zapanować nad nieokiełznanym krewniakiem, dlatego czasem uciekać się będzie musiał do zdecydowanych metod wychowawczych.

Profos (Wiesław Cichy) i Juliusz (Bogusław Kudłek) jak zwykle będą kipieć będą wszelką – nie zawsze trafioną – inicjatywą oraz snuć będą swoje teorie, domysły i plotki.  Doczekają się także paru misji specjalnych, z których wywiązywać się będą w sobie właściwym stylu i z różnym skutkiem. Zgotują też fetę Białachowi (Mariusz Węgłowski), który po raz kolejny zaskoczy wszystkich na komendzie swoją nową życiowa decyzją.

Przy wsparciu Dyżurnego Jacka (Przemysław Puchała) nad pracą komendy czuwać będzie jak zawsze Komendant Jaskowska (Małgorzata Kałuzińska), która zdecyduje się na parę roszad w patrolach, a prywatnie będzie się musiała wykazać stanowczością wobec swojego życiowego partnera i ojca swego dziecka, Prokuratora Zielińskiego (Maciej Tomaszewski), kiedy ten nie popisze się w pewnej wymagającej wyczucia sytuacji. Nie wszystko jednak pójdzie zgodnie z jej oczekiwaniami, bo w grę wchodzić będzie męska ambicja i to nie tylko Zielińskiego…

Poprzedni, jedenasty sezon „Policjantek i Policjantów” oglądało średnio 1,48 mln widzów przy udziałach w rynku na poziomie 10,8% oraz 7,7% w grupie komercyjnej. W paśmie emisji serialu Czwórka była trzecią najchętniej oglądaną stacją, a w grupie 16-49 – czwartą, dystansując bezpośrednią konkurencję – TV Puls i TVN7. Udziały „Policjantek i Policjantów” wśród wszystkich widzów były ponad trzykrotnie wyższe niż „Zakochanych po uszy” i prawie dwukrotnie wyższe niż serialu „Lombard. Życie pod zastaw”.

https://www.facebook.com/policjantki.i.policjanci.serial/ 

https://www.instagram.com/policjantkipolicjanci/?hl=pl

W pierwszym tygodniu premier 12. sezonu:

Odc. 625 – emisja: poniedziałek, 2 marca, godz. 19:00

 Na komendę przychodzi zaniepokojona nauczycielka. Jeden z jej uczniów, który pochodzi z patologicznej rodziny, jest zaniedbywany przez bliskich i prawdopodobnie bity. Chłopiec od dwóch tygodni nie pojawił się w szkole, więc kobieta prosi, by policjanci sprawdzili, czy wszystko z nim w porządku. Natalia Mróz i Wojtek Niedźwiecki jadą do obskurnej kamienicy, w której rozmawiają z matką dziecka. Ta twierdzi, że z synem wszystko w porządku – po prostu jest chory. Funkcjonariuszom z załogi 06 cała sprawa nie daje jednak spokoju, dlatego kontaktują się z pracownikiem opieki społecznej. Wkrótce dochodzi do tragicznego incydentu. Ma to związek z nielegalną fabryką. Po służbie Wojtek namawia Natalię, by poszła do lekarza i sprawdziła, czy ktoś nie dosypał jej czegoś do drinka podczas wypadu do klubu z Asią. Zatońska i Zieliński cieszą się chwilami we dwoje w domku letniskowym. Nagle zjawia się nieoczekiwany gość.  

Odc. 626 – emisja: wtorek, 3 marca, godz. 19:00

 Kilka tygodni później. Przed służbą Zuza zagląda do sklepu z rzeczami dla niemowląt. Podczas porannej odprawy komendant Jaskowska informuje Kowal i Bachledę, że dziś będzie ich ostatni wspólny patrol. W ramach poprawy wyników wkrótce nastąpią zmiany w załogach. Patrol 05 jedzie do pierwszego zgłoszenia. Studentce, która przez kilka ostatnich dni przebywała w szpitalu, ktoś okradł mieszkanie. Nie ma śladów włamania, więc podejrzenia padają na ostatniego współlokatora, z którym nie łączą jej zbyt dobre stosunki. Co więcej, okazuje się, że mężczyzna niedawno kupił sobie drogi motor. Ale czy na pewno to on jest sprawcą kradzieży? W ciągu dnia policjanci zajmują się też sprawą zestrzelonego drona. Sąsiad pewnego chłopaka twierdzi, że przy jego pomocy nastolatek… podglądał sąsiadki. Niebawem dochodzi do zaskakującego zwrotu w całej sprawie. Zapała postanawia zamieszkać w hotelu robotniczym.

Odc. 627 – emisja: środa, 4 marca, godz. 19:00

 Zatońska i Zieliński rozmawiają na komendzie z zaniepokojoną kobietą. Dzień wcześniej jej współlokatorka wybrała się na tzw. szybkie randki do jednego z wrocławskich lokali. Nie wróciła na noc do domu i kontakt się z nią urwał. Policjanci jadą na spotkanie z organizatorką imprezy. Na podstawie uzyskanej od niej listy gości i nagrań z monitoringu typują pierwszego podejrzanego. Gdy zjawiają się w jego mieszkaniu, ich oczom ukazuje się szokujący widok. Juliusz wpada ma pomysł na kolejny biznes. Komendant Jaskowska dowiaduje się o wszystkim i zamierza wyciągnąć poważne konsekwencje. Ojciec Asi wciąż jest na nią zły. Uważa, że popełniła błąd, nie biorąc ślubu z Dawidem. Zatońska odbywa z nim trudną rozmowę.

Odc. 628 – emisja: czwartek, 5 marca, godz. 19:00
 
Natalia i Góral jadą do pierwszego wezwania. Na ulicy leży pijany mężczyzna, który nie ma przy sobie telefonu i dokumentów. Przechodzień podejrzewa, że mógł go okraść mieszkający w pobliżu łobuz. Mróz i Bachleda chcą z nim porozmawiać, ale wyrostek nie jest skory do współpracy. Szybko okazuje się, że ma sporo na sumieniu. Nieco później policjanci jadą do szpitala, by porozmawiać z człowiekiem z porannej interwencji. Wychodzi na jaw, że ktoś prawdopodobnie podał mu pigułkę gwałtu. Funkcjonariusze chcą pomówić z żoną mężczyzny, ale kobieta nagle znika. Zapała zamierza sprzedać ziemię, na której kiedyś planowali wybudować z Emilką dom. Gdy jednak spotyka się z potencjalnymi kupcami, zaczyna mieć poważne wątpliwości. Wieczorem Natalia otrzymuje tajemniczą przesyłkę. Nie ma wątpliwości, że ktoś próbuje ją zastraszyć.

Odc. 629 – emisja: piątek, 6 marca, godz. 19:00

 Wojtek zwierza się Zuzie, że sprzedał samochód, a pieniądze przekazał na operację dla Neli. Wkrótce roztrzęsiona, ciężarna kobieta zgłasza zaginięcie męża. Mężczyzna pracuje jako ochroniarz w supermarkecie i nie wrócił na noc do domu. Zuza i Wojtek jadą do sklepu, żeby porozmawiać z jego szefem. Później spotykają się z pracownicą sklepu, która widziała mężczyznę jako ostatnia. Wychodzi na jaw, że ochroniarz miał romans. Czy ma to bezpośredni związek z jego zaginięciem? W ciągu dnia policjanci zauważają grupę chłopaków, którzy znęcają się nad bezdomnym. Interwencja przybiera nieoczekiwany obrót. Po służbie Kowal i Niedźwiecki odbywają poważną rozmowę, której finał wprawia Zuzę w osłupienie.

Materiał promocyjny: TELEWIZJA POLSAT 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.