Na sygnaleTyszowce

TYSZOWCE Czterech „plantatorów” marihuany pod dozorem policyjnym

Czterech nastolatków z gminy Tyszowce usłyszało zarzuty posiadania i uprawy konopi innych niż włókniste. Policjanci zabezpieczyli wyhodowane przez nich 11 krzewów konopi w różnej fazie wzrostu oraz 25 gramów suszu roślinnego, który okazał się marihuaną. Sąd na tym etapie postępowania zastosował wobec młodych mężczyzn dozór policyjny.

Ustalenia policjantów kryminalnych zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej doprowadziły mundurowych do plantacji marihuany znajdującej się na terenie gminy Tyszowce.

Na terenie nieużytków rolnych funkcjonariusze ujawnili 11 krzewów konopi innych niż włókniste. Rośliny były w różnej fazie wzrostu, niektóre miały blisko 2 metry wysokości.

W niedalekiej odległości od uprawy, mundurowi natrafili także na słoik z 25 gramami suszu, który po wstępnych badaniach okazał się być marihuaną.

Policjanci zatrzymali czterech plantatorów tej uprawy w wieku od 17 do 18 lat, którzy usłyszeli już zarzuty posiadania i uprawy konopi innych niż włókniste. Niektórzy z nich nie po raz pierwszy mają ”problemy” z prawem. Na tym etapie postępowania sąd zastosował wobec nich dozór policyjny.

mat. KPP w Tomaszowie Lubelskim

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *