TYSZOWCE Podsumowanie „Aktywnych ferii”

Aktywnie lecz nie przed telewizorem czy komputerem spędzali tegoroczne ferie uczestnicy akcji: Aktywne Ferie w Tyszowcach.

Miejski Klub Sportowy Pogoń Tyszowce zorganizował dla nich blok zajęć rekreacyjno-ruchowych połączonych z wyjazdem na kryta pływalnię oraz pokazem walki i uzbrojenia wczesnośredniowiecznych wojów jakie zaprezentowało Stowarzyszenie Rekonstrukcyjno–Historyczne „Drużyna Grodu Czerwień”.
W ramach akcji: Aktywne Ferie w Tyszowcach w hali miejscowego liceum uczniowie brali udział w grach i zabawach ruchowych, zawodach, konkursach oraz gimnastyczno–akrobatycznych.
Chętni pojechali też na krytą pływalnię do Zamościa, a feryjną ofertę uzupełnił pokaz walki i uzbrojenia oraz zabawa z „Drużyną Grodu Czerwień”. Warto dodać, że każdego dnia akcji uczestnicy dostawali słodycze i upominki od sponsorów oraz ciepłe posiłki, które bezpłatnie przygotowywały panie z Przedszkola Samorządowego w Tyszowcach.
Prowadzący zajęcia i pomysłodawca akcji trener „Pogoni” Daniel Chwastek cieszy się z wysokiej frekwencji podczas tegorocznych spotkań, która pokazała, że w Tyszowcach nie brakuje młodych ludzi, którzy chcą się ruszać i czynnie spędzać czas.
W organizacji „Aktywnych Ferii w Tyszowcach” pomogli: burmistrz Tyszowiec i Gminna Komisja do Spraw Przeciwdziałania Alkoholizmowi w Tyszowcach, Klub Sportowy „Agros” Zamość, Pan Robert Bondyra, dyrektor Przedszkola Samorządowego w Tyszowcach Ewelina Sawczuk, dyrektor Zespołu Szkół nr 5 w Tyszowcach Agnieszka Podgórska a także firma „EDP Renewables„.
Podczas gdy dzieci i młodzież spędzała aktywnie czas w Tyszowcach zawodnicy MKS Pogoń Tyszowce szlifowali swoją formę do nowego sezonu na zgrupowaniach kadry narodowej i wojewódzkiej w Poznaniu, Raciborzu i Zakopanem. Na obozach kadry narodowej w zapasach w stylu klasycznym, które się odbyły w Poznaniu i Raciborzu przygotowywał się Adam Gardzioła – obecnie jeden z najlepszych zawodników w kraju. Zaś na obozie kadry wojewódzkiej w zapasach, który odbył się w Zakopanem siedmiu najlepszych tyszowieckich młodzików szkoliło się pod okiem Dariusza Jabłońskiego – Mistrza Świata i Europy w Zapasach oraz trzykrotnego uczestnika Igrzysk Olimpijskich.

mat. prasowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.