TYSZOWCE Święto Kwitnącej Fasoli

W najbliższą niedzielę (2 lipca) w Tyszowcach doroczne święto.

Uprawa fasoli to wciąż bardzo popularne zajęcie wśród mieszkańców Tyszowiec i okolic. Gmina znajduje się prawie w centrum upraw tej rośliny i dlatego raz w roku obchodzi „Święto kwitnącej fasoli”. W tym roku plantatorzy i inni mieszkańcy będą świętować w niedzielę 2 lipca. Obchody na placu targowym rozpocznie o 15.00 polowa msza święta, którą odprawi proboszcz parafii w Czartowcu ksiądz Jan Borysowski. O oprawę muzyczną eucharystii zadba Orkiestra Dęta z Tyszowiec, która krótkim koncertem zainauguruje także rozrywkową część fasolowego święta. Po niej na scenie pojawi się chór myśliwski „Echo kniei” Polskiego Związku Łowieckiego z Zamościa oraz grupa „Aerobox” Kingi Dyniec z pokazem fitness.
Niedzielna impreza będzie również okazją do promocji lokalnych artystów i występów zaproszonych zespołów z okolicznych gmin. Gospodarzy będą reprezentować grupy „Legato” z Mikulina, „Mamuśki” z Wakijowa i „Dominanta” z Zamłynia, a listę wykonawców uzupełni Kapela Zubowicka z Zubowic w gminie Komarów-Osada.
Ponadto blok gier, konkursów i zabaw dla najmłodszych uczestników przygotowują członkowie Stowarzyszenia „Arka” Tyszowce z Ewą Dysznik, a panie z kół gospodyń wiejskich będą kusić lokalnymi potrawami. Szczegółowe menu jest trzymane w tajemnicy do niedzieli, ale już teraz wiadomo, że głównym składnikiem będzie oczywiście fasola.

mat. UMiG w Tyszowcach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.