Uważajmy na fałszywe smsy informujące o niedopłacie za prąd!

Przestrzegamy przed fałszywymi wiadomościami sms informującymi o rzekomych zaległościach w płatności za energię elektryczną. Oszuści podszywając się pod Polską Grupę Energetyczną i rozsyłając tego typu wiadomości próbują wyłudzić dane wrażliwe odbiorcy wiadomości. Przekonała się o tym 62-letnia mieszkanka powiatu tomaszowskiego, która kliknęła w link z wiadomości i straciła 2500 złotych.

Do tomaszowskiej komendy Policji zgłosiła się 62-letnia mieszkanka naszego powiatu, która złożyła zawiadomienie z treści którego wynikało, że padła ofiarą oszustwa w wyniku którego straciła z konta bankowego 2500 złotych.

Kobieta otrzymała wiadomość sms informującą o zaplanowanym odłączeniu energii elektrycznej i konieczności uregulowania zaległości płatniczych. Do wiadomości dołączony był link, w który kobieta kliknęła, sądząc że w ten sposób zapłaci za zaległy rachunek. 62-lataka została przekierowana na fałszywą stronę na której wybrała swój bank. Następnie podała swoje dane sądząc, że loguje się do bankowości internetowej. Tym sposobem oszuści przechwycili jej dane, a z konta kobiety „zniknęło” 2500 złotych. 

Apelujemy o ostrożność! Jeśli otrzymamy sms informujący o zaległości i mamy wątpliwości czy wiadomość jest autentyczna, skontaktujmy się z usługodawcą i potwierdźmy, czy faktycznie mamy jakieś zadłużenie. Pamiętajmy również o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas płatności online, a także o tym, że żaden bank nie wysyła do swoich klientów wiadomości z prośbą o podanie haseł lub loginów w celu weryfikacji autentyczności odbiorcy.

KPP w Tomaszowie Lubelskim

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.