Na sygnaleRachanieTarnawatka

WIEPRZÓW Obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie 35-letni kierujący Audi, który w środę w Wieprzowie na DW-850 jechał mając prawie 3 ‰ alkoholu w organizmie. Mężczyzna poniesie konsekwencje swojego nieodpowiedzialnego zachowania dzięki reakcji świadka, który zabrał kluczyki do stacyjki jego samochodu i zadzwonił na numer alarmowy. O losie 35-latka wkrótce zadecyduje sąd.

W środę przed godz.18:00 dyżurny tomaszowskiej policji otrzymał zgłoszenie, że na DW nr 850 w Wieprzowie na poboczu zatrzymał się kierujący Audi, który chwilę wcześniej jechał nie trzymając swojego pasa jezdni. Zgłaszający podejrzewając, że kierujący może być pod wpływem alkoholu podszedł do pojazdu, gdzie zastał śpiącego kierującego. Mężczyzna wyciągnął kluczyki ze stacyjki Audi i zadzwonił na numer alarmowy informując o zdarzeniu.

Jak się okazało, 35-letni mieszkaniec gm. Rachanie kierujący Audi w organizmie miał blisko 3 ‰ alkoholu. Niebawem mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Policjanci już teraz zatrzymali mu prawo jazdy.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do lat 15 oraz wysokie świadczenia pieniężne od 5 tys. do 60 tys. zł.

Na słowa uznania zasługuje obywatelska postawa zgłaszającego. Jego zdecydowana reakcja pozwoliła wyeliminować z dróg kolejnego nietrzeźwego kierującego, który wsiadając za kierownicę stworzył realne zagrożenie dla życia i zdrowia swojego oraz innych uczestników ruchu.

KPP w Tomaszowie Lubelskim

2 komentarze do “WIEPRZÓW Obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *