Rachanie

WOŻUCZYN OSP ma 90 lat

1 maja 2016 roku w Wożuczynie (gm. Rachanie) odbył się Jubileusz 90-lecia działalności OSP poprzedzony mszą św. w intencji miejscowych strażaków.
Na uroczystości przybyły władze i przedstawiciele: Starostwa Powiatowego, Państwowej Straży Pożarnej, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Tomaszowie Lub., Prezes Oddziału Gminnego OSP  i wójt gminy, Komendant Gminny OSP prezesi jednostek  OSP z terenu gminy i poczty sztandarowe, miejscowi księża i  seniorzy-strażacy wspierający.
Był to szczególny jubileusz, na który pracowało kilka pokoleń wypełniając strażacką służbę, a tym samym niosąc pomoc i ratunek potrzebującym podczas pożarów i innych zagrożeń, o każdej porze dnia i nocy.
Uroczystość główna rozpoczęła się na placu przy remizo-świetlicy złożeniem meldunku o gotowości rozpoczęcia uroczystości przez Komendanta Gminnego OSP na ręce Prezesa ZOP Związku OSP RP  i wciągnięciem flagi państwowej na maszt, przy dźwiękach hymnu.
Po powitaniu gości przez wójta i jednocześnie Prezesa Oddziału Gminnego Związku OSP RP  odczytano historię jednostki OSP Wożuczyn zredagowaną na podstawie kroniki prowadzonej przez druha Antoniego Sierpińskiego.
Pracę strażaków doceniono poprzez nadanie odznaczeń: Złoty medal za zasługi dla pożarnictwa otrzymał dh Antoni Cyc, brązowy – dh Andrzej Fuk i dh Dariusz Pijajko.
Za wysługę  70 lat – dh Antoni Cyc, 60- lat dh Jan Fuk, 50 lat – dh Kazimierz Lenart, 40 lat – dh Zdzisław Jamroż, 30 lat – dh Leszek Dziki i dh Waldemar Dziki, 25 lat – dh Grzegorz Jurczyszyn i dh Andrzej Biela. Odznakę strażak wzorowy otrzymali: Klaudia Greszata, Natalia Piwko, Renata Portka, Klaudia Smorąg i Łukasz Biront.
Następnie głos zabrali zaproszeni goście, po czym swój program zaprezentowały dzieci ze Szkoły Podstawowej w Wożuczynie, solistki z Gminnego Ośrodka Kultury i Gminna Orkiestra Dęta z Rachań. Po zakończeniu części artystycznej wszyscy mogli spróbować smacznej strażackiej grochówki, a dla zaproszonych gości i druhów strażaków przygotowano specjalny poczęstunek.
Jednostka OSP Wożuczyn dziękuje wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację tego przedsięwzięcia.

[print_gllr id=5429]
Zdzisława Seńko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *