WOŻUCZYN Policjanci rozmawiali o bezpieczeństwie

Tomaszowscy policjanci przeprowadzili spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej w Wożuczynie. Zorganizowane zajęcia miały na celu uświadomienie młodym ludziom zagrożeń jakie niosą za sobą środki odurzające, internet oraz odpowiedzialność prawna młodzieży. Z najmłodszymi uczniami były poruszane tematy „bezpieczna droga do szkoły” i „nie ufaj obcemu”

Policjantka z KPP w Tomaszowie Lubelskim i Dzielnicowy z Posterunku Policji w Tyszowcach przeprowadzili spotkania w Szkole Podstawowej w Wożuczynie. Wychowankowie tej placówki z ciekawością słuchali na temat odpowiedzialności prawnej ponoszonej przez młodzież. Funkcjonariusze przedstawili przykłady demoralizacji nieletnich oraz czynów karalnych najczęściej przez nich popełnianych. Głównym tematem było bezpieczeństwo korzystania z Internetu oraz cyberprzemoc. Wskazali młodzieży korzyści jak i zagrożenia płynące z użytkowania komputera, Internetu oraz telefonów komórkowych. Ponadto zaznaczyli, że anonimowość w sieci tak naprawdę nie istnieje.

Najmłodszym przypomnieli podstawowe zasady ruchu drogowego, bezpiecznego poruszania się po drogach w drodze do szkoły oraz obowiązku noszenia elementów odblaskowych. Uczulili, aby dzieci nie ufały nieznajomym, zarówno w codziennym życiu jak i w internecie.

mat. KPP w Tomaszowie Lubelskim

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!