SPORTTomaszów Lubelski

WROTKARSTWO 16 medali dla Tomaszowa!

Zakończyły się Mistrzostwa Polski Uczniowskich Klubów Sportowych w biegach na nartorolkach.
Puchar Śląska – finał Pucharu Polski w biegach na nartorolkach.
Zawodnicy z Tomaszowa Lubelskiego zdobyli 16 medali! W klasyfikacji końcowej Pucharu Polski zawodnicy z Tomaszowa Lubelskiego zwyciężyli w 4 kategoriach.
W dniach 24-25 września 2016 roku w Marklowicach k/ Wodzisława Śląskiego odbyły się dwudniowe Mistrzostwa Polski UKS-ów w biegach na nartorolkach w stylu dowolnym, oraz szósta ostatnia edycja Pucharu Polski – Puchar Śląska 2016 w nartorolkach. Na zawody finałowe zjechało ponad 250 zawodników z całego kraju i w poszczególnych kategoriach wystartowali najlepsi. Tomaszowski Klub MULKS GRUPA OSCAR reprezentowało w tych zawodach 29 zawodników. Łącznie sklasyfikowano zawodników z 26 klubów. Na tle tak doborowej obsady zawodnicy z MULKS Grupa Oskar Tomaszów Lubelski zaprezentowali się bardzo dobrze.
W pierwszym dniu podczas Mistrzostw Uczniowskich Klubów Sportowych zawodnicy z kategorii wiekowych junior C, D i E /czyli uczniowie gimnazjów i szkół podstawowych/ rywalizowali na dystansach stylem dowolnym. Zawodnicy MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski wywalczyli 8 medali. W kategorii młodziczek srebrny medal zdobyła Magda Kuśmierz, a brązowy Weronika Nieścior. W młodzikach złoto zdobywa Bartosz Cielniak, a brązowy medal Dawid Ciećko. W kategorii juniorek D i juniorów D brązowe medale zdobywają odpowiednio Karina Probola i Rafał Putkowski. W najmłodszej kategorii E złoto wywalczyła Weronika Juzeluk, a wśród chłopców srebrny medal zdobył Szymon Bełz.
W drugim dniu zawodów podczas Mistrzostw Polski UKS-ów rozegrano także finałowe biegi Pucharu Polski w biegach na nartorolkach sezonu 2015 – Puchar Śląska. Medalistami z klubu MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski w tym dniu zostali: kategorii juniorek młodszych i juniorów młodszych brązowe medale wywalczyli Monika Skinder i Jan Żółkiewski, w kategorii młodziczek srebrny medal zdobyła Weronika Nieścior, a kolejny złoty medal w młodzikach wywalczył Bartosz Cielniak. W najmłodszej kategorii Szymon Bełz zdobywa srebro, a Maciej Dubas brązowy medal. Odpowiednio u dziewcząt w kategorii E złoto wywalcza Weronika Juzeluk, a srebrny medal zdobywa Karolina Kuć.
Łącznie w ciągu dwóch dni zawodów Mistrzostw Polski UKS-ów i Pucharu Śląska zawodnicy klubu MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski zdobyli 16 medali, w tym 4 złote, 5 srebrnych i 7 brązowych.
W klasyfikacji końcowej Pucharu Polski 2016, w której klasyfikowano zawodników od kategorii młodzika i starszych MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski wygrywa czterech kategoriach wiekowych. Po sześciu startach w końcowej klasyfikacji Pucharu Polski na nartorolkach pierwsze miejsce zajęła Monika Skinder w juniorkach B, a w juniorach B Jan Żółkiewski. Z dużą przewagą punktową swoją kategorię wiekową w młodzikach wygrał – Bartosz Cielniak, a na trzecim miejscu zameldował
się Dawid Ciećko. W kategorii młodziczek dwa pierwsze miejsca dla zawodniczek zTomaszowa Lubelskiego. Wygrywa tą kategorię Magdalena Kuśmierz przed Anną Berezecką. W nagradzanych pierwszych szóstkach całego cyklu zawodów zameldowali się odpowiednio w juniorach Tomasz Krawczyk 5 miejsce i Weronika Nieścior w młodziczkach również 5 miejsce.
Teraz przed narciarzami ostatni etap przygotowań do sezonu zimowego. Po wynikach widać, że młodzi narciarze z Tomaszowa Lubelskiego po etapie letnich przygotowań reprezentują wysoką formę. Teraz dużo będzie zależało od możliwości treningów na śniegu. Po inwestycjach (pompa, armatka) jest nadzieja, że OSiR Tomasovia wraz nastaniem pierwszych mrozów szybko przygotuje trasę narciarską, którą wykorzystają nie tylko zawodnicy, ale też wszyscy miłośnicy narciarstwa
biegowego w naszym regionie. Wszystko będzie zależało od decyzji o przygotowaniu trasy. W styczniu 2016 roku planowane są do rozegrania w Tomaszowie Lubelskim Mistrzostwa Polski Młodzików i tradycyjny Bieg Hetmański, a w lutym jedna z największych imprez narciarskich w Polsce Bieg na Igrzyska. MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski będzie broniła tytułu najlepszego klubu w Polsce w szkoleniu dzieci i młodzieży w narciarstwie,gdyż do tej pory siedmiokrotnie z rzędu zwyciężała w klasyfikacji klubowej Biegu na Igrzyska. Wyniki poszczególnych edycji Pucharu Polski w biegach na nartorolkach, wyniki końcowe PP, galerie zdjęć znajdują się na stronie www.lozn.org.pl.