Na sygnale

INFORMACJA Akcja Znicz

Jak co roku, przed dniem Wszystkich Świętych prowadzone będą wzmożone działania policyjne pod nazwą ZNICZ 2015.
Policjanci czuwać będą nad bezpieczeństwem wszystkich, którzy w najbliższy weekend wybiorą się na cmentarze, aby odwiedzić groby swoich najbliższych. W tym okresie zostaną także wprowadzone zmiany w ruchu przy niektórych z lubelskich cmentarzy. Będą one obowiązywały już od piątku. Apelujemy o ostrożną i rozsądną jazdę.
Okres „Święta Zmarłych” to dla wielu ludzi czas nie tylko zadumy i refleksji, ale także czas podróży na cmentarze oddalone nawet o kilkaset kilometrów.  Dzień 1 listopada charakteryzuje się zwiększonym natężeniem zarówno ruchu pojazdów jak i pieszych, szczególnie w okolicach cmentarzy. Długi i męczący czas podróży, często panujące niekorzystne warunki atmosferyczne sprzyjają narastaniu zmęczenia. Nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego czuwać będą policjanci. Policyjna akcja „Znicz” rozpoczyna się już w piątek. Funkcjonariusze będą w okolicach cmentarzy, będą kierowali ruchem, będą wskazywali także miejsca parkingowe. Pamiętajmy, że w wielu miejscach będzie zmieniona organizacja ruchu.
Zmiana organizacji ruchu w rejonie cmentarzy.
W tym okresie zostaną także wprowadzone zmiany w ruchu przy niektórych z lubelskich cmentarzy. Będą one obowiązywały już od piątku do poniedziałkowego poranka.
Największe zmiany w ruchu będą w rejonie cmentarza na Majdanku. Ulica Cmentarna zmieni się w drogę jednokierunkową. Będzie można nią dojechać do cmentarza. Wyjazd pojazdów odbywać się będzie drogą jednokierunkową do Ronda im. Janusza Krupskiego. Na rondzie zostanie ustawiony zakaz skrętu w lewo. Pojazdy wyjeżdżające spod cmentarza będą kierowane przez ul. Dekutowskiego do al. Witosa. Sygnalizacja świetlna na Drodze Męczenników Majdanka i przy ul.  L. Herc w dniach 31 października – 1 listopada zostanie wyłączona. Jak co roku policjanci będą kierować  ruchem na Drodze Męczenników Majdanka na odcinku od ul. Lotniczej do cmentarza i przy samym wjeździe na nekropolię.
Przy ul. Lipowej odcinek ul. Obrońców Pokoju od ul. Uniwersyteckiej do ul. Raabego w dniach 31 października do 2 listopada zostanie oznakowany, jako dwukierunkowy. Umożliwi to łatwiejszy dojazd od strony ul. Raabego pod cmentarz przy ul. Białej.
Okolice cmentarza przy ul. Pszczelej. Ulica ta będzie drogą jednokierunkową na odcinku od torów kolejowych do ul. Kukułczej. Z kolei przy ul. Bełżyckiej w celu usprawnienia ruchu zostanie wprowadzony jeden kierunek od strony kościoła w Konopnicy do cmentarza. Wyjazd w stronę al. Kraśnickiej będzie odbywał się ul Folwarczną, która również zostanie oznakowana, jako jednokierunkowa.
Policja apeluje o ostrożność i przypomina:
Należy zwracać szczególną uwagę na pieszych i rowerzystów. W miarę możliwości, jeśli mieszkamy blisko cmentarza i jeśli zdrowie nam na to pozwala, na groby najbliższych udajmy się pieszo lub środkami komunikacji publicznej.  Pamiętajmy, aby stosować się do podstawowych zasad ruchu drogowego. Ważna jest także umiejętność przewidywania sytuacji. Przypominamy także o obowiązku noszenia przez pieszych, którzy poruszają się poza obszarem zabudowanym, elementów odblaskowych. Ograniczone zaufanie do innych uczestników ruchu drogowego, rozwaga, większa kultura motoryzacyjna to elementy, których przestrzeganie uchroni nas przed przykrymi zdarzeniami na drogach.
Rejon cmentarzy będzie oczywiście patrolowany przez policjantów prewencji i służby kryminalnej. Jednocześnie przypominamy by nie zabierać ze sobą dużych kwot pieniędzy i wartościowych przedmiotów, aby nie stały się one łupem złodziei. Jeśli wyjeżdżamy na kilka dni sprawdźmy czy zamknęliśmy okna i drzwi, poprośmy zaufanego sąsiada o wyjęcie listów ze skrzynki zebranie ulotek spod drzwi, czy też zapalenie światła w mieszkaniu. Damy tym sygnał, że ktoś jest w mieszkaniu.
Statystyka zdarzeń drogowych z okresu 31.10-3.11.2014
Wypadki-6
Zabitych-1
Rannych-6
Kolizje drogowe-186
mat. R.L.R/fot. breakfastatbugatti.blog.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *