POWIAT Badali trzeźwość kierowców

„Alkohol i narkotyki” to akcja, w którą włączyli się także tomaszowscy, włodawscy i ryccy policjanci. Działania ukierunkowane były na ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących pod działaniem alkoholu lub podobnie działających środków. W ręce mundurowych wpadł 45-latek, który pijany wjechał audi do rowu, a potem prosił świadków, by pomogli mu się stamtąd wydostać. Kolejnym zatrzymanym okazał się kierujący renault 40-latek, który „wydmuchał” blisko 3 promile. Wzmożone kontrole mają też ograniczyć liczbę zdarzeń drogowych, których przyczynami są właśnie alkohol i narkotyki.

Pierwszy z mężczyzn wpadł w ręce policjantów 8 stycznia 2018 roku około godziny 20:20 w miejscowości Rabinówka (gm. Tomaszów Lubelski). Jak wynika z wyjaśnień świadków, mężczyzna wjechał audi do rowu, a później próbował wyjechać na szosę. Ponieważ nie mógł sam tego zrobić, zatrzymał nadjeżdżający pojazd. Policjanci po przybyciu na miejsce zbadali trzeźwość 45-latka, który miał ponad promil w alkoholu w organizmie. Na domiar złego, mężczyzna miał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do kwietnia 2018 r. Godzinę później  w miejscowości Antoniówka policjanci zatrzymali do kontroli renault. Kierujący 40-letni mieszkaniec gm. Krynice „wydmuchał” blisko 3 promile.

Częstą przyczyną wypadków, do których dochodzi na drogach, jest m.in. brawura połączona z niedostosowaniem przez kierujących prędkości do warunków panujących na drodze i obowiązujących przepisów. Pomimo wielu apeli nadal znajdują się osoby, które swoją nieodpowiedzialnością stwarzają duże zagrożenie dla siebie i innych użytkowników ruchu.

Z kolei podczas przeprowadzonej w minionym tygodniu akcji „Prędkość” policjanci nałożyli na kierujących ponad 100 mandatów za przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Ponadto 5 kierujących przekroczyło dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. W konsekwencji tego oczywiście stracili prawo jazdy.

Jednym z zatrzymanych był np. 24-latek, który jechał fordem 108 km/h. Z kolei w miejscowości Bełżec na ul. Zamojskiego został zatrzymany 49-latek z powiatu zamojskiego, który przez teren zabudowanym jechał 103 km/h.
Z kolei policjanci z Włodawy  podczas akcji „Alkohol i Narkotyki” przeprowadzili ponad 200 kontroli kierujących na stan trzeźwości. Podczas jednej z nich, ok. godz. 16:30 policjanci w m. Skorodnica zatrzymali kierującą pojazdem Ford Mondeo. Badanie alkomatem wykazało, że 41-letnia mieszkanka gm. Stary Brus miała w organizmie ponad promil alkoholu. Policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, że działania policjantów przyniosą pozytywne rezultaty jeżeli wszyscy będziemy odpowiedzialni nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale także za bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego. Reagujmy na lekkomyślność czy brawurę innych uczestników ruchu. Zachęcamy do poinformowania o nieprawidłowościach odpowiednich służb, nie dawajmy przyzwolenia na powodowanie zagrożeń na drodze.

 

KWP/AL/E.T/K.S.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *