Uncategorized

APEL Pomóżmy Wojtkowi w leczeniu

Każdy kto jeszcze nie rozliczył się z Urzędem Skarbowym, 1 procent podatku może przekazać dla 8-letniego Wojtka.
Wojtek urodził się z chorobą genetyczną zespołem Pradera-Williego.
Choroba związana jest z olbrzymim apetytem i w konsekwencji monstrualną otyłością, ponieważ w organizmie brakuje genu odpowiedzialnego za poczucie sytości.
Nie ma leku na tą chorobę, jedynie restrykcyjna dieta niskokaloryczna w połączeniu ze żmudną rehabilitacją pozwalają utrzymać sylwetkę w normach.
Od okresu niemowlęcego Wojtek jest pod stałą opieką poradni dietetycznej, posiłki powinny być przygotowywane z wysokogatunkowych produktów (cielęcina, mięso królicze, dziczyzna, drób, ryby), dieta musi być urozmaicona, bogata w warzywa, owoce, pieczywo pełnoziarniste, kasze, oleje z oliwek itp.
Dieta ta jest bardzo kosztowna i w połączeniu z dojazdami na rehabilitacje, wymaga nakładów pieniężnych. Ale, jak dotychczas udaje się utrzymać wagę w normie.
Wojtek jest również pod opieką gastroenteorologa, okulisty, ortooptyka, kardiologa, laryngologa, ortopedy oraz endokrynologa w Warszawie, od którego to dostaje codziennie domięśniowo hormon wzrostu, który jest przyczynia się do stymulacji procesów metabolicznych przy tej skomplikowanej chorobie.
Wojtek rozpoczął w tamtym roku naukę w kl. I. Dojeżdża codziennie 40 km do najbliższej szkoły z oddziałem integracyjnym, ponieważ ma skierowanie do kształcenia specjalistycznego.
Mama wychowuje Wojtka sama, mieszkają na wsi. Potrzebują pomocy finansowej na leczenie, dojazdy, turnusy rehabilitacyjne, dlatego proszą o wpłaty na subkonto Wojtka oraz przekazanie 1% podatku w zeznaniu rocznym.
Wszelką pomoc prosimy kierować na adres:
Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa,nr: 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615
z dopiskiem: 10906 ADAMCZYK WOJCIECH – darowizna na leczenie i rehabilitację.
Aby przekazać 1% podatku, wystarczy w zeznaniu podatkowym wpisać dane:
KRS:0000037904, cel szczegółowy 1%: 10906 Adamczyk Wojciech
Prosimy o pomoc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *