Uncategorized

Apel TTR „Ocalmy od zapomnienia…”

Apel Tomaszowskiego Towarzystwa Regionalnego im. doktora Janusza Petera, „Ocalmy od zapomnienia…”
Zarząd Tomaszowskiego Towarzystwa Regionalnego im. dra Janusza Petera zwraca się do ogółu mieszkańców miasta Tomaszowa Lubelskiego i powiatu tomaszowskiego z propozycją nawiązania bezpośrednich kontaktów i szerokiej współpracy w zakresie gromadzenia wszelkich materiałów i upowszechniania wiedzy o historii, kulturze, sporcie i przejawach życia społecznego w kontekście całokształtu naszych dziejów regionalnych.
W związku z powyższym zapraszamy do odwiedzin w każdy czwartek w godzinach 11.00–14.00 siedziby Towarzystwa, która mieści się przy ulicy Zamojskiej 2 w Domu Kombatanta na II piętrze, wejście od podwórza od strony Banku Spółdzielczego.
Liczymy nie tylko na pozyskanie autorów artykułów do Rocznika Tomaszowskiego, ale np. na pisemne wspomnienia, zarówno indywidualne, jak i o charakterze rodzinnym, dotyczące także miejscowości, zdarzeń, faktów z historii najnowszej, jak i tych zasłyszanych od rodziców i dziadków.
Będziemy również niezwykle wdzięczni i zobowiązani za udostępnienie archiwalnych gazet, fotografii i dokumentów zobowiązując się do ich zeskanowania i rychłego zwrotu.
Zarządowi szczególnie zależałoby na relacjach bezpośrednich świadków wydarzeń z czasów przedwojennych, okresu okupacji, działań UB-SB i okresu stanu wojennego, w tym „Solidarności”.
Na życzenie zobowiązujemy się zachować pełną dyskrecję i anonimowość.
Nie różnicując naszych przekonań politycznych, pochodzenia, wykształcenia ani wyznania przyczyńmy się we wspólnym działaniu do ocalenia dla następnych pokoleń tego, co jeszcze jest możliwe – od zniszczenia i zapomnienia.
ttr_tablica_info

Zarząd TTR

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *