BełżecNa sygnale

BEŁŻEC Śmiertelny wypadek. Przyczyną brak odblaskow?

Dzisiaj w nocy na ul. Lwowskiej w Bełżcu doszło potrącenia pieszego. Niestety 40-letni mężczyzna po przewiezieniu do szpitala zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. Okoliczności wypadku wyjaśnia prokuratura oraz policjanci z tomaszowskiej jednostki.

Informację o wypadku dyżurny Policji otrzymał o godz. 1:25. Do zdarzenia doszło w miejscowości Bełżec na terenie zabudowanym. 41-letni kierowca osobowego peugeota potrącił pieszego, który po przewiezieniu do szpitala zmarł. Teren nieoświetlony. Ze wstępnych okoliczności wynika, że pieszy maszerował nieprawidłową stroną drogi. Nie posiadał też elementów odblaskowych. Kierowca samochodu osobowego był trzeźwy. Po badaniach zwolniony do domu. Samochód został zabezpieczony do badań.

Policjanci ustalają wszelkie okoliczności wypadku i apelują o umieszczanie elementów odblaskowych nie tylko w przypadku, gdy pieszy znajduje się na terenie niezabudowanym ale też w innych miejscach szczególnie nieoświetlonych. Elementy odblaskowe dają szansę na wcześniejszą reakcję kierowcy. Pamiętajmy, że to niechronieni użytkownicy dróg, nawet jak sami nie doprowadzą do zdarzenia drogowego – to i tak ponoszą największe obrażenia, często skutkujące poważnymi obrażeniami ciała czy też utratą życia.

(mat. KPP TL)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *