SPORT

SPORTY WALKI Gardzioła i Rudnik nie zawodzą

Adam Gardzioła i Adrian Rudnik kolejny raz udowadniają, że są w wysokiej formie i ponownie zdobywają dla klubu dwa medale.
Tym razem nie w sumo jak tydzień temu w Mistrzostwach Polski w Sumo lecz w zapasach w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Zapasach w Stylu Wolnym strefy C.
Adam startował w kategorii wagowej do 73 kg a Adrian
w kategorii wagowej do 35 kg. Adam pokazał dużą klasę i wygrał wszystkie swoje walki przez przewagę techniczna, zdobywając złoty medal. Adrian przegrał jedynie jedną walkę i tym samym zdobył srebrny medal. Warto jeszcze wspomnieć o naszym najcięższym zawodniku Kamilu Cycu z Komarowa, który doskonale się zaprezentował na swoich pierwszych zawodach zapaśniczych. Kończąc mistrzostwa w kategorii do 100 kg na piątym miejscu.
W Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Stylu Wolnym, które odbyły
się w Kraśniku startowało ponad 100 zawodników z 19 klubów z województw: lubelskiego, podkarpackiego, łódzkiego, świętokrzyskiego.
Obecnie zawodnicy z Tyszowiec przygotowują się do Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Zapasach w Stylu Klasycznym, które się 26 września w Chełmie.
– Bardzo mnie cieszy postawa moich podopiecznych. Zaskakuje dobrą formą młody zawodnik z Tyszowiec Adrian Rudnik, który już drugi tydzień z rzędu pokazuje swoją wysoką formę. Dobre starty naszych zawodników to efekt solidnie przepracowanych wakacji na obozach klubowych oraz zgrupowaniach kadry wojewódzkiej i narodowej – mówi trener Daniel Chwastek.