BEŁŻEC Stracił prawo jazdy. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności

Policjanci tomaszowskiej drogówki w miejscowości Bełżec zatrzymali do kontroli kierującego Fiatem Ducato. 35-letni kierujący tym pojazdem z gminy Lubycza Królewska prowadził auto mając w organizmie 2 promile alkoholu. Mężczyzna stracił już prawo jazdy. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Do zdarzenia doszło we wtorek przed godziną 19 w miejscowości Bełżec na drodze krajowej numer 17.

Policjanci z ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego samochodem marki Fiat Ducato. W związku z tym, że od kierującego wyczuwalna była silna woń alkoholu, mundurowi sprawdzili stan jego trzeźwości. Jak się okazało, 35-letni mieszkaniec gminy Lubycza Królewska w organizmie miał 2 promile alkoholu. Mężczyzna za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowie przed Sądem. Już teraz zostały mu zatrzymane prawo jazdy.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości to przestępstwo! Grozi za to do 2 lat pozbawienia wolności.

Sąd orzeka także środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów na okres co najmniej 3 lat.

Dotkliwe są również konsekwencjami finansowymi jazdy na „podwójnym gazie”. Sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy dopuściła się takiego czynu, a w sytuacji kiedy jest to kolejny raz, świadczenie pieniężne jest nie mniejsze niż 10 tysięcy złotych.

KPP w Tomaszowie Lubelskim

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.