BełżecNa sygnale

BEŁŻEC Uderzył kobietę w głowę, ogłuszył i skrępował

Tomaszowscy kryminalni zatrzymali 26 latka i jego 21-letniego wspólnika, którzy odpowiadać będą za rozbój na mieszkance gm. Bełżec. Jeden z podejrzanych w środę wtargnął do jej domu, uderzył w głowę i skrępował. Łupem padło kilkadziesiąt tys. funtów brytyjskich. Napastnicy zostali zatrzymani już następnego dnia po napadzie. Policjanci odzyskali też całość skradzionej gotówki. O dalszym losie sprawców zadecyduje sąd.
68-88056
Ze wstępnych ustaleń policjantów wynikało, że w środę przed południem do niezamkniętego domu mieszkanki gm. Bełżec wtargnął młody mężczyzna. Sprawca zamaskowany okularami przeciwsłonecznymi i czapką uderzył kobietę w głowę, ogłuszył i skrępował.
Następnie napastnik splądrował pomieszczenia domu. Jego łupem padło kilkadziesiąt tysięcy funtów brytyjskich.
Poszkodowana kobieta w wyniku rozboju z obrażeniami głowy trafiła do szpitala.
Sprawą ustalenia sprawcy napadu zajęli się tomaszowscy kryminalni oraz policjanci z posterunku w Lubyczy Królewskiej. Szereg wykonanych przez nich czynności już następnego dnia od napadu przyniosło efekt.
68-88057
W ręce kryminalnych wpadł 26 –letni mieszkaniec Tomaszowa Lubelskiego. Jak się okazało, mężczyzna nie działał sam. Pomagał mu w przestępstwie 21-latek z tej samej miejscowości. Policjanci odnaleźli też całość skradzionej gotówki – ponad 40 tys. funtów brytyjskich
Obydwaj mężczyźni usłyszeli zarzut dokonania rozboju. Wystąpiono również z wnioskiem do sądu o zastosowanie wobec podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Niebawem sąd zadecyduje o ich dalszym losie.
mat. KPP w TL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *