Tomaszów Lubelski

TOMASZÓW Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny

Dzisiaj odbyły się powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Organizatorami imprezy były Komenda Powiatowa Policji i Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Lub. W rywalizacji wzięło udział 5 trzyosobowych drużyn reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne z powiatu tomaszowskiego. Do wojewódzkiego etapu turnieju zakwalifikował się Zespół Szkół nr 4 w Tomaszowie Lubelskim.
Dzisiaj odbyły się eliminacje powiatowe do Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Organizatorami imprezy były Komenda Powiatowa Policji i Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Lub. Drużyny składały się z trzech osób, jedna z nich musiała legitymować się prawem jazdy. Dokument ten był potrzebny do jednej z konkurencji tj. jazdy sprawnościowej samochodem. Wcześniej wszyscy uczestnicy pisali test wiedzy, po czym została sprawdzona ich wiedza w praktyce. Drużyny miały za zadanie krok po kroku opisać zachowanie na drodze oraz zaprezentować udzielenie pierwszej pomocy osobie pokrzywdzonej w wypadku drogowym.
Rywalizacja była zacięta. Każdy zdobyty punkt był ważny przy ogólnej punktacji. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwał kom. Bogdan Kulas Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego tomaszowskiej komendy oraz Zbigniew i Bolesław Igras.
68-88024
Pierwsze miejsce zajęła reprezentacja Zespołu Szkół nr 4 w Tomaszowie Lubelskim, na terenie, której odbył się turniej w składzie Rafał Łacheta, Damian Chabura oraz Adrian Bartoszyk. Drugie i trzecie miejsca zajęły również szkoły tomaszowskie kolejno reprezentacja Zespołu Szkół nr 3 i Zespół Szkół nr 2. Puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe wręczyli I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Tomaszowie Lub. podkom. Szymon Mroczek, Wicestarosta Tomaszowski Jerzy Wereszczak. Zwycięska drużyna będzie reprezentowała nasz powiat na etapie wojewódzkim w dniu 21 maja 2016 roku w Zamościu.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom zawodów.
68-88023

mat. KPP w TL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *